Ławnik Sądowy


 

KURS  NA  ŁAWNIKÓW SĄDOWYCH 

 

Funkcja ławnika jest niezwykle wymagająca i odpowiedzialna, gdyż ławnik ma takie same prawa przy rozstrzyganiu spraw, co sędzia w związku z czym osoby, które ją pełnią, muszą być do niej bardzo dobrze przygotowane. Nie może być tutaj mowy o przypadkowym pełnieniu funkcji. 

 

Szkoła LUPUS, jako jedyna instytucja w kraju prowadzi specjalistyczny kurs na ławników. Precyzyjnie dobraliśmy kadrę, która zapozna naszych uczestników z podstawowymi zagadnieniami wszystkich gałęzi prawa. Przedstawi strukturę sądownictwa i wyjaśni na czym polega proces legislacyjny. Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez prawników, ławników i innych specjalistów z zakresu prawa. 

 

Dla kogo dedykowany jest kurs? 

Dla wszystkich osób, które posiadają wykształcenie średnie. Warto jednak zaznaczyć, że funkcję ławnika może pełnić osoba, która: posiada obywatelstwo polskie, pełnię praw publicznych, nie była karana, legitymuje się wykształcenieniem średnim, ma ukończone 30 lat, posiada nieskazitelną opinię i zebrała listę społecznego poparcia (50 osób).  

Ławnik wybierany jest na 4 letnią kadencję a za każde posiedzenie otrzymuje wynagrodzenie (dietę).

 

Co gwarantujemy? 

1. Wysokie standardy nauki w ekstremalnie krótkim czasie 3 zjazdów, podczas których:  

 • Dowiesz się jak zbudowana jest struktura sądów - dzięki czemu nie będziesz zdziwiony jak funkcjonuje sąd i wydział, do którego trafisz. Dokonasz też świadomego wyboru wydziału, który najbardziej Tobie "leży". 
 • Poznamy Cię z podstawami najważniejszyh gałęzi i dziedzin prawa m.in. prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, handlowego, pracy czy wykroczeń - dzięki temu nie tylko będziesz rozumieć dlaczego sąd wydaje taki a nie inny wyrok, ale będziesz realnym ciałem doradczym składu orzekającego. 
 • Zrozumiesz na czym polega proces legislacyjny - nie będziesz zaskoczony skąd się biorą przepisy i kiedy wlaściwie one obowiązują. 
 • Będziesz mieć kontakt z ławnikami i prawnikami - to praktycy doradzą Tobie jak aplikować, jak wygląda praca ławnika w praktyce i jakich zarobków możesz się spodziewać. 
 • Poznasz dokumentację procesową - to sprawi, że będziesz rozumieć na jakim dokumencie pracujesz i co z niego wynika. 

 

2. Realną pomoc w aplikowaniu czyli:

 • Powiadomimy Cię, w którym sądzie i w jakich wydziałach pojawiają się wolne stanowiska lub jest ogłaszany nabór - skąd o tym wiemy? Mamy w sądach naszych absolwentów i prowadząc biuro karier pozostajemy z nimi w stałym kontakcie. 
 • Pomożemy skompletować dokumenty rekrutacyjne - w razie problemów pomożemy wypelnić wnioski oraz uzyskać zaświadczenie z KRK. 
 • Zapewnimy Tobie wymagane przepisami prawa poparcie społeczne - uzyskanie 50 podpisów, pozytywna opinia miejscowej komendy policji itd., to wbrew pozorom łatwe zadanie. Nawet, jeśli ktoś zdubluje nasz autorski pomysł kursu, to jedynie my zapewnimy Tobie uzyskanie społecznego poparcia, bez którego Twój wniosek w sądzie nie będzie przyjęty.

 

3. LUPUSową gościnność i bezstresowe nauczanie:

 • standardowo kawa, herbata lub czekolada na zajęciach 
 • luźna atmosfera 
 • doradztwo prawne, zawodowe i pomoc psychologa na czas odbywania kursu