Przewodnik po szkole


 

Przewodnik po Szkole LUPUS 

 

dla Ucznia

 

INFORMACJE OGÓLNE


1. Szkoła LUPUS jest Szkołą kształcąca osoby dorosłe co z Twojej strony wymaga zupełnie innego podejścia niż to, do którego przywykłeś ucząc się do tej pory.


2. Specyfika szkół dla dorosłych polega na tym, że nauczyciele jedynie omawiają/rozwiązują z Tobą najtrudniejsze zagadnienia z podstawy programowej. Większość materiału musisz przerobić samodzielnie!

 

3. Wszelkie informacje związane z Twoją nauką znajdziesz na stronie internetowej Szkoły www.szkolylupus.pl Informacje dotyczące spraw uczniowskich (np. wnioski czy plany lekcji) znajdują się w zakładce Strefa Ucznia lub Materiały z zajęć. Staraj się odwiedzać naszą stroną przynajmniej raz w tygodniu. Pozwoli to Tobie uniknąć wielu „niespodzianek” w trakcie roku szkolnego.


4. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne możesz skorzystać z pomocy pracowników Sekretariatu. Pamiętaj jednak, że zatrudnione w nim osoby mają swoje obowiązki, dlatego staraj się nie dzwonić po informacje, które znajdziesz na stronie.


5. Wprowadziliśmy w Szkole akademickie nauczanie co oznacza, że zajęcia odbywają się dokładnie w taki sposób, jak ma to miejsce na studiach.


6. Szanujemy swój czas dlatego PRZYCHODŹ NA ZAJĘCIA O WYZNACZONEJ GODZINIE. Zaplanuj swój przyjazd na tyle wcześnie, abyś w godzinach przewidzianych na prowadzenie zajęć nie musiał/a zajmować się innymi czynnościami, jak szukanie miejsca na parkingu, automatu z kawą itp.


7. Do Twojej dyspozycji jest w Szkole darmowy caffe-bar. Znajdziesz w nim dla siebie kawę, herbatę, czekoladę itp., co pozwoli Tobie zregenerować się przed zajęciami i odpocząć. Możesz także bezpłatnie korzystać z ksero oraz dokonywać wydruków. Na terenie szkoły jest darmowe Wi-fi. Ponadto możesz korzystać ze szkolnej biblioteki.


8. Podstawą zaliczenia przedmiotu jest nie tylko zdanie egzaminów, ale także uczestniczenie w przynajmniej 50% zajęć lekcyjnych w miesiącu. Zaplanuj swój tydzień tak, abyś miał/a czas na przychodzenie na zajęcia.


9. Raz w semestrze staramy się zaprosić do Szkoły gościa, który przeprowadzi wykład otwarty. Zaproszeni goście to specjaliści z różnych dziedzin: prawnicy, księgowi, politycy, psycholodzy itd. Skorzystaj z ich wiedzy.


10. Legitymacja naszej Szkoły uprawnia nie tylko do zniżek ustawowych, ale także do zniżek, które wynegocjowaliśmy z naszymi partnerami. 


11. Jesteś naszym Uczniem, zatem możesz korzystać z darmowych porad prawnych, pomocy psychologa, doradcy zawodowego i innych specjalistów współpracujących ze Szkołą. 


12. W naszej Szkole wprowadziliśmy system nagród i premiowania. Zapoznaj się z nim.

 

 ZAJĘCIA

 

1. Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku dydaktycznym Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów mieszczącej się na os. Jagiellońskim 128 w Poznaniu.


2. Zanim przyjedziesz na zajęcia sprawdź na stronie Szkoły www.szkolylupus.pl czy coś nie uległo zmianie. Bieżące sprawy (odwołane lekcje, zmiana sal itp.) znajdziesz w zakładce Komunikaty.


3. Samochód możesz zaparkować na bezpłatnym parkingu przed Szkołą (plac przed budynkiem dydaktycznym).


4. Informacje na temat przydziału sali do przedmiotu uzyskasz w portierni. Nie przychodź z tym do sekretariatu.


5. Na każdych zajęciach PAMIĘTAJ O PODPISANIU LISTY OBECNOŚCI. To ważne! Od tego zależy nie tylko Twoje zaliczenie przedmiotu, ale także odpłatność za naukę.


6. Jeśli z jakiś powodów nie mogłeś/łaś być na zajęciach, możesz pobrać materiały udostępnione przez Nauczyciela. Znajdziesz je na stronie Szkoły w zakładce Materiały z zajęć.


7. Pamiętaj. Możesz opuścić nie więcej niż 50% obowiązkowych zajęć z danego przedmiotu. Jeśli przekroczysz ten limit musisz liczyć się nie tylko z obowiązkiem odpłatności za naukę, ale także z nieklasyfikacją.

 

EGZAMINY SEMESTRALNE


1. Uczniowie mają obowiązek zdania egzaminu semestralnego z każdego przedmiotu. Uczniowie Szkoły Policealnej dodatkowo mają obowiązek zaliczenia praktyk zawodowych.


2. Termin egzaminu należy ustalić z nauczycielem prowadzącym nie później niż miesiąc przed zakończeniem semestru.


3. Na egzaminie obowiązuje zasada „czystej ławki” – na stole mogą być tylko przybory do pisania.