Przewodnik po szkole


 

Przewodnik po Szkole LUPUS 

 

dla Ucznia

 

INFORMACJE OGÓLNE

 

1. Szkoła LUPUS jest Szkołą kształcąca młodzież oraz osoby dorosłe co z Twojej strony wymaga zupełnie innego podejścia niż to, do którego przywykłeś ucząc się do tej pory.


2. Specyfika szkół dla dorosłych polega na tym, że nauczyciele jedynie omawiają/rozwiązują z Tobą najtrudniejsze zagadnienia z podstawy programowej. Większość materiału musisz przerobić samodzielnie!


3. Wszelkie informacje związane z Twoją nauką znajdziesz na stronie internetowej Szkoły www.szkolylupus.pl Informacje dotyczące spraw uczniowskich znajdziesz w zakładce Strefa Ucznia lub pozostałych, które na bieżąco aktualizujemy. Staraj się odwiedzać naszą stroną przynajmniej raz w tygodniu. Pozwoli to Tobie uniknąć wielu „niespodzianek” w trakcie roku szkolnego.


4. Jeśli coś jest dla Ciebie niejasne możesz skorzystać z pomocy pracowników Sekretariatu. Pamiętaj jednak, że zatrudnione w nim osoby mają swoje obowiązki, dlatego staraj się nie dzwonić po informacje, które znajdziesz na stronie.


5. Wprowadziliśmy w Szkole akademickie nauczanie co oznacza, że zajęcia odbywają się dokładnie w taki sposób, jak ma to miejsce na studiach.


6. Szanujemy swój czas dlatego PRZYCHODŹ NA ZAJĘCIA O WYZNACZONEJ GODZINIE. Zaplanuj swój przyjazd na tyle wcześnie, abyś w godzinach przewidzianych na prowadzenie zajęć nie musiał/a zajmować się innymi czynnościami jak szukanie miejsca na parkingu, automatu z kawą itp.


7. Do Twojej dyspozycji jest w Szkole darmowy caffe-bar. Znajdziesz w nim dla siebie kawę, herbatę, czekoladę itp., co pozwoli Tobie zregenerować się przed zajęciami i odpocząć. Możesz także korzystać z ksero oraz dokonywać wydruków. Na terenie szkoły jest darmowe wi-fi. Ponadto możesz korzystać ze szkolnej biblioteki.


8. Podstawą zaliczenia przedmiotu jest nie tylko zdanie egzaminów, ale także uczestniczenie w przynajmniej 50% zajęć lekcyjnych w miesiącu z każdego przedmiotu. Zaplanuj swój grafik tak, abyś miał/a czas na przychodzenie na zajęcia.


9. Raz w miesiącu staramy się zaprosić do Szkoły gościa, który przeprowadzi wykład otwarty. Zaproszeni goście to specjaliści z różnych dziedzin: prawnicy, księgowi, politycy, psycholodzy itd. Skorzystaj z ich wiedzy.


10. Legitymacja naszej Szkoły uprawnia nie tylko do zniżek ustawowych na przejazdy komunikacją, ale także do zniżek w restauracjach, kinach itp.


11. Póki jesteś naszym Uczniem, możesz korzystać z bezpłatnych konsultacji prawnych i pomocy specjalistów współpracujących ze Szkołą, np. psychologa, dorady zawodowego, mediatora.


12. W naszej Szkole organizujemy szereg konkursów, akcji i promocji. Zapoznaj się z nim.

 

ZAJĘCIA


1. Wszystkie zajęcia stacjonarne odbywają się w budynku dydaktycznym Szkoły Podstawowej nr 2 im. Szarych Szeregów mieszczącej się na os. Jagiellońskim 128 w Poznaniu.


2. Zanim przyjedziesz na zajęcia sprawdź na stronie Szkoły www.szkolylupus.pl czy coś nie uległo zmianie. Bieżące sprawy (odwołane lekcje, zmiana sal itp.) znajdziesz w zakładce strefa ucznia.


3. Samochód możesz zaparkować na bezpłatnym parkingu przed Szkołą (plac przed budynkiem dydaktycznym).


4. Informacje na temat przydziału sali do przedmiotu uzyskasz w portierni. Nie przychodź z tym do sekretariatu.


5. Na każdych zajęciach PAMIĘTAJ O PODPISANIU LISTY OBECNOŚCI. To ważne! Od tego zależy nie tylko Twoje zaliczenie przedmiotu, ale także odpłatność za naukę.


6. Jeśli z jakiś powodów nie mogłeś/łaś być na zajęciach, nie martw się. Materiały możesz pobrać na platformie dropbox o ile nauczyciel nam je przekazał.


7. Pamiętaj. Możesz opuścić nie więcej niż 50% obowiązkowych zajęć z danego przedmiotu. Jeśli przekroczysz ten limit musisz liczyć się z ryzykiem nieklasyfikacji.


EGZAMINY SEMESTRALNE


1. Uczniowie mają obowiązek zdania egzaminu ustnego i pisemnego z każdego przedmiotu. Uczniowie Szkoły Policealnej dodatkowo mają obowiązek zaliczenia praktyk zawodowych.


2. Termin i formę egzaminu należy ustalić z nauczycielem prowadzącym nie później niż 1 miesiąc przed zakończeniem semestru.


3. Na egzaminie obowiązuje zasada „czystej ławki” – na stole mogą być tylko przybory do pisania.