SZKOŁA WIZAŻU


Branża beauty od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością, zaś wszystkie zawody tego sektora od kosmetologii po fryzjerstwo czy stylizację przechodzą prawdziwy boom na rynku usług. Dzieje się tak dlatego, że estetyka wyglądu nie jest już jedynie przejawem zainteresowań przez młode dziewczęta swoim wyglądem, ale dlatego, że wygląd to dziś jeden z pierwszych i tym samym najważniejszych produktów. Makijaż to już nie tylko randka czy wyjście do kina. To jak widzą nas inni na podstawie odbioru naszego wyglądu często decyduje o wyniku rozmowy kwalifikacyjnej, skuteczności sprzedaży, budowaniu relacji, prestiżu i zaufania. Profesjonalny makijaż przestał więc być ekstrawagancją, na którą pozwala się sobie podczas uroczystości okolicznościowych, ale to stały element codziennego życia.

 

Makijaż to druga skóra kobiet, zaś one same nierzadko powtarzają, że o ile mogą wyjść z domu nie ubrane, to z pewnością nie wyjdą bez makijażu! Nasza szkoła, dzięki interdyscyplinarnym kursom pozwoli znaleźć kompelksowe rozwiązanie. Nie wypuścimy żadnej Pani anie ze źle dobranym strojem, ani i make upem!


Rozumiejąc doskonale potrzeby rynku pracy i jednocześnie pasję, która rodzi się niemal u każdej małej dziewczynki postanowiliśmy stworzyć wyjątkową propozycję dedykowaną wszystkim zainteresowanym Paniom. Już nie musisz podkradać mamie szminki a siostrze konturówki i ryzykować popalenia skóry źle dobranym kosmetykom. Teraz wszystkiego nauczysz sie w jednym miejscu. 

 

Podczas rocznych zajęć nauczysz się:

 

  • Dokonywać analizy kolorystycznej,
  • Odróżniać rodzaje cery i jej reakcje na kosmetyki,
  • Poznasz anatomie twarzy,
  • Jak tuszować niedoskonałości jak np. blizny,
  • Tuszować asymetrie twarzy,
  • Dopasowywać makijaż do wieku, kreacji i okoliczności,
  • Poznasz sztukę robienia makijażu – to oczywiste, ale także pielęgnację skóry i sposoby jej regeneracji.

 

Jeśli poczujesz bakcyla zawodu wizażystki, to zawsze możesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w kolejnych specjalistycznych kursach organizowanych przez naszą szkołę. 

 

Co więcej! Nasza szkoła nie ogranicza się wyłącznie do szkoleń dla Pań. Do aktywnego włączenia się w poznanie tajników wizażu zapraszamy także Panów.

 

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w szkole. Zajęcia praktyczne prowadzimy w gabinetach kosmetycznych dzięki czemu już od pierwszych zajęć możesz pracować w realnym środowisku. 

 

 

Absolwent szkoły otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły w zawodzie wizażysta, zaś po zdanym egzaminie dyplomowym dyplom ukończenia szkoły wizażu w zawodzie wizażysta.

 

Dodatkowo szkoła wystawia certyfikaty i zaświadczenia zgodnie ze wzorcem MEN na podstawie odrębnych przepisów. 

 

Warunkiem ukończenia szkoły jest odbycie praktyk zawodowych.