Komunikaty


13.06.2024

Aktualności

Skończyliśmy umieszczać wyniki egzaminów z wszystkich przedmiotów dla wszystkich klas. 

 

Prace, testy i rozprawki są do wglądu w sekretariacie szkoły. Wyjaśnień, dlaczego wystawiona ocena jest taka a nie inna udziela wyłącznie nauczyciel prowadzący i tylko on może zmienić wystawioną ocenę.


Jednocześnie informujemy, że uczeń może poprawić również ocenę pozytywną, jeśli zależy jemu na wyższym wyniku.

 

 

Zaniepokojeni zachowaniem niektórych uczniów jak co semestr wyjaśniamy: 

 

  • O terminach egzaminów wiedzieliście Państwo od lutego, co jest zaznaczone na planach lekcji, które otrzymaliście. Daty egzaminów zostały też uwzględnione w harmonogramie zjazdów na stronie szkoły.

 

  • Egzaminy poprawkowe szkoła organizuje w terminie 7 dni od zakończenia egzaminu w terminie głównym. Część egzaminów głównych zakończyliśmy 2 czerwca. Drugą turę 8 czerwca. Poprawki zaplanowaliśmy na 15 i 16 czerwca zachowując minimum tygodniowy odstęp pomiędzy egzaminem głównym a terminem poprawki. Wbrew wyliczeniom niektórych uczniów jest to termin 7 dni.

 

  • Po raz kolejny wyjaśniamy, że w normalnym troku nauki, bez względu na tryb nauczania nie płacicie Państwo za przystąpienie do egzaminu. Szkoła również nie pobiera opłat za organizację egz. poprawkowych. Trudno nam zrozumieć, dlaczego drugi rok z rzędu niektórzy z Was powtarzają te nieprawdziwe informacje i przy okazji przekazują je dalej. 

 

  • Na przekonywanie, zwłaszcza osób nieuczęszczających na zajęcia, że te się jednak odbywały, lekcje prowadzą nauczyciele, a nie przypadkowe osoby, waszych podpisów na listach obecności nie wyskrobujemy żyletką, a osiąganie na egzaminie wyniku 2 pkt. na 15 możliwich nie kwalifikuje się do oceny dobry w tym roku naprawdę nie mamy czasu. 

 

 

12.06.2024

Aktualności

Drodzy Uczniowie. Ponieważ pojawiło się wiele pytań z Waszej strony, co wzbudza nie mniejsze zdziwienie po naszej stronie wyjaśniamy:

11.06.2024

Aktualności

Dodatkowy dzień na egzaminy.

03.06.2024

Aktualności

Umieściliśmy pierwsze wyniki egzaminów - pozostałe będziemy publikować jak tylko je otrzymamy od nauczycieli.

26.05.2024

Aktualności

Dotarła dziś do nas niespodziewana informacja. Po raz pierwszy LUPUS znalazł się w rankingu najlepszych liceów w Poznaniu. Jest to ogromny sukces, na który razem z naszymi uczniami ciężko pracowaliśmy przez ostatnie miesiące.

10.12.2023

Aktualności

Drodzy uczniowie, po długim wyczekiwaniu udało się nam sfinalizować umowę o współpracy z Tokyo House. Od jutra  tj. 11.12.2023 otrzymujecie 15% rabatu na Sushi i pozostałe dania w restauracji:

13.09.2023

Dostęp do platformy szkolnej

Rozpoczęliśmy dziś wysyłkę linków umożliwiających dostęp do platformy DB. Do końca tygodnia każdy z Was powinien dostać od nas maila.

04.04.2023

Zajęcia on-line - jak to wygląda?

Zajęcia on-line oznaczone literami DB realizowane są za pośrednictwem platformy. Technicznie wygląda to tak, że zostaną zamieszczone materiały do samodzielnej pracy z wytycznymi (zadaniami kontrolnymi). Oznacza to, że nie łączymy się, nie poszukujemy i nie wydzwaniamy do szkoły. Sami decydujecie kiedy wejdziecie, pobierzecie i przeczytacie zamieszczone materiały. W ten sposób realizujemy proste tematy, które nikomu nie powinny sprawić trudności. Gdyby jednak tak się zdarzyło, to do lekcji przesyłanych w tej wyznaczamy stacjonarne konsultacje oznaczone na planie literą K. Podczas konsultacji nauczyciel wyjaśni wszystkie zagadnienia, które sprawiły jakieś trudności.