P O L I C E A L N A
Wykształcenie średnie to w obecnych czasach zdecydowanie za mało! Lepsza praca wiąże się z nieustannym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, zaś szkoła policealna i studium zawodowe umożliwia zdobycie nowego zawodu, awans zawodowy lub całkowite przebranżowienie się.
Szkoła policealna to szereg korzyści już od pierwszego dnia nauki. Czy wiesz, że np. czas nauki w szkole policealnej wlicza się do stażu pracy a pracodawca ma obowiązek udzielić dodatkoweo urlopu na czas egzaminów? A to tylko jeden z wielu plusów kontynuowania nauki w naszej szkole.
Specjalizujemy się w kierunkach:
- prawnych,
- administracyjnych,
- ekonomicznych,
- społecznych,
- biznesowych.
Szkoła Policealna to doskonały kompromis łączący codzienną pracę, wymianę doświadczeń i naukę. Zdajemy sobie sprawę, że na tym etapie edukacji słuchacze już wiedzą z jakim zawodem wiążą swoją przyszłość. Nierzadko też do szkoły zapisują się osoby, które w danym zawodzie już pracują. Dlatego jako jedyni wprowadziliśmy grupę:
- uczniowską - wdrażamy program od podstaw zaczynając od wykładów,
- zawodową - dla aktywnych zawodowo, którzy znają podstawy i gotowi są na zajęcia w formie seminariów i warsztatów.
To wyodrębnienie pozwala nam zarówno nie przeciążyć materiałem początkujących, jak i nie zanudzić tych, o nieco większym doświadczeniu.
Dodatkowo organizujemy zajęcia w grupach od 3 do maksymalnie 15 osób bo z doświadczenia wiemy, że tylko takie grupy pozwalają na najbardziej efektywne przekazanie wiedzy.
Zajęcia prowadzone są w weekendy dzięki czemu nauka nie odbywa się kosztem pracy lub urlopu. Podczas lekcji staramy się czynnie angażować w ich udział uczniów oraz skupiać na praktycznych aspektach danego zawodu.
Jako pierwsi wdrożyliśmy akademickie nauczanie co oznacza, że sposób prowadzenia zajęć zbliżony jest do tego, jaki ma miejsce na studiach. W sekretariacie umieściliśmy darmowy caffe-bar dzięki czemu zawsze możecie przyjść po kawę, herbatę i inne napoje.
Egzaminy semestralne słuchacze ustalają z nauczycielem prowadzącym, co daje im pełną swobodę w decydowaniu co dla nich jest najdogodniejsze. Również uczestnictwo w zajęciach ma w dużym stopniu charakter dobrowolny - oczekujemy uczestnictwa jedynie w 51% obowiązkowych zajęciach lekcyjnych.
Ukończenie szkoły:
Aby ukończyć szkołę, należy zdać pozytywnie wszystkie przedmioty. Na większości kierunków obowiązują praktyki zawodowe, które uczeń rozlicza najpóźniej przed ukończeniem każdej klasy. Egzaminem kończącym naukę jest egzamin państwowy. W zależności od kierunku odbywa się on albo w naszej szkole, albo w innym ośrodku egzaminacyjnym. Składa się z części teoretycznej i praktycznej, zaś przystąpienie do egzaminu zawodowego jest warunkiem otrzymania świadectwa.
Bez względu na kierunek kształcenia Słuchacz otrzymuje niezbędną wiedzę i zostaje wyposażony w środki pozwalające mu na swobodne poruszanie się w wybranym obszarze zawodowym.
Podbudowa: szkoła średnia (bez konieczności matury).
Czas trwania nauki: w zależności od kierunku od roku do 2 lat.