O szkole

W związku z brakiem realizacji ustawowego obowiązku finansowania nauki w szkołach (fikcja dotacyjna) dla dorosłych przez samorządy, od 01.01.2023 roku zarządzeniem Organu Prowadzącego wprowadzono następujące opłaty:

1. Wpisowe - opłata jednorazowa.

2. Czesne - opłata wnoszona co miesiąc.

3. Opłaty administracyjne i skarboweopłatę pobiera się jednorazowo.

Opłaty administracyjne i skarbowe są opłatami ustawowymi i w większości przypadków nie są zależne od szkoły.

CZESNE W LICEUM

• od 250 zł za miesiąc (1500 zł za semestr)

CZESNE W STUDIUM I POLICEALNEJ

• od 300 zł za miesiąc (info w opisie kierunku)

Egzaminy w terminie głównym oraz egzaminy poprawkowe

są BEZPŁATNE

Opłaty wnosimy:

• Wpisowe najpóźniej w dniu zapisania się do Szkoły - złożenia dokumentów.
  • Opłaty administracyjne - przedpłata na konto.
  • Czesne do 10 dnia każdego miesiąca za bieżący miesiąc.

Opłaty należy wpłacać na konto szkoły:

• LO NestBank                               04 2530 0008 2021 1020 4498 0002

• POLICEALNA NestBank               53 2530 0008 2021 1020 4303 0002

• STUDIUM NestBank                    53 2530 0008 2021 1020 4303 0002

Jak kalkulujemy czesne?

Dokładamy wszelkich starań, aby lekcje w naszej szkole rzeczywiście się odbywały oraz były prowadzone na należytym poziomie. Nie udajemy, że prowadzimy zajęcia i nie udajemy, że zatrudniamy specjalistów pro bono. Dlatego pobieramy urealnione czesne, którego wysokość zależna jest od trybu nauczania oraz klasy, do której przypisany jest uczeń, wyboru dodatkowych zajęć itd. W zamian świadczymy usługi na należytym poziomie a nauczycielami w naszej szkole nie są osoby z przypadku. Nasi uczniowie nie biegają po całym mieście w poszukiwaniu miejsc, w których odbywają się lekcje. Pracujemy 7 dni w tygodniu z czego w trakcie roku szkolnego dla uczniów jesteśmy dostępni przez 6 dni w tygodniu. Staramy się tworzyć atmosferę szkoły, w której każdy czuje się komfortowo i do której chce się wracać a lekcje uatrakcyjniamy m.in. wyjściami klasowymi.

Wysokość czesnego Szkoła może ustalić indywidualnie z uczniem po zapoznaniu się z jego rzeczywistą sytuacją, ustaleniem ilości i wysokości rat oraz potrzebami edukacyjnymi i uwzględnieniu przysługującej jemu zniżki. Istnieje też możliwość zwolnienia z czesnego wobec osób, które wykonują działania na rzecz promocji i rozwoju Szkoły.

Jeśli chcesz tanio i byle jak, godzisz się na odwoływanie zajęć, przyjeżdżanie na 30 minut, aby dowiedzieć się, że nauczyciele kolejny raz nie pojawiają się zajęciach lub prowadzenie ich przez przypadkowe osoby, wypełnianie czasu trwania lekcji opowieściami z mchu i paproci zamiast realizacji tematów, a do tego odpowiadają Tobie miejskie zagadki w postaci poszukiwań po całym mieście swojej klasy oraz kontakt ze szkołą przypominający grę na zasadzie ruletki - zajrzyj do ofert konkurencji. Nie bez powodu zapracowailśmy na opinię jednej z niewielu szkół dla dorosłych, w której prowadzone są lekcje i która w pełni funkcjonuje.

Opłaty administracyjne oraz opłaty obowiązujące na wszystkich kierunkach zawiera zarządzenie nr 1/23  Organu Prowadzącego z dnia 5 stycznia 2023.

Zarządzenie dostępne jest w sekretariacie szkoły.