O szkole


  

Szkoła tworzona z pasją... 

 

Mieścimy się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Poznaniu
Mieścimy się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Poznaniu

 

Prywatna Szkoła dla Dorosłych

 

LUPUS  

 

 

Działalność naszej szkoły rozpoczęliśmy w 2017 roku i już od pierwszych dni stworzyliśmy w niej coś więcej, niż tylko obowiązek realizacji programów nauczania. Połączyliśmy kształcenie teoretyczne z wiedzą praktyczną wnosząc jednocześnie atmosferę partnerstwa i współpracy. Kładąc szczególny nacisk na jakość kształcenia wdrożyliśmy wiele autorskich projektów, które funkcjonują dziś nie tylko w naszej placówce. Jako pierwsi wprowadziliśmy akademickie nauczanie, umożliwiliśmy organizację indywidualnego toku nauczania, zaczęliśmy organizować wykłady gościnne, zerwaliśmy z archaizmem kartkówek i przepytywania, zaś każdemu uczniowi na dobry początek dnia dajemy kawę i herbatę. Z każdym rokiem staramy się usprawnić naszą szkołę i zapewnić coraz lepszą kadrę. Obecnie prowadzimy naukę na 3 poziomach nauczania, w 7 trybach nauki i oferujemy blisko 30 kierunków przygotowujących do pracy zawodowej. Stworzyliśmy też niepowtarzalną ofertę dla właścicieli firm i pracowników zakładów pracy. Chociaż kształcimy głównie osoby pełnoletnie, to w wyjątkowych przypadkach przyjmujemy do szkoły także osoby nieletnie

 

W odróżnieniu od innych szkół jesteśmy jedną z niewielu lokalnych placówek tego typu. Nie jesteśmy tzw. sieciówką a to oznacza, że nie jesteś dla nas kolejnym anonimowym numerem na liście, a my dla Ciebie wirtualną szkołą. To nas zbliża do uczniów i pozwala doskonale rozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Znamy też lokalny rynek pracy, współpracujemy z wieloma instytucjami, a finalnie umożliwiamy również naszym uczniom i absolwentom jej podjęcie. Niemal każdego dnia możesz załatwić swoje sprawy w sekretariacie, porozmawiać z dyrektorem czy skonsultować się z nauczycielami. Nasi Uczniowie i Słuchacze otrzymują pełne wsparcie i pomoc w wielu aspektach życia począwszy od spraw codziennych, po  kształtowanie własnej ścieżki zawodowej.

 

Naszym Szkołom zostały nadane uprawnienia szkoły publicznej co oznacza, że absolwenci otrzymują świadectwa równoważne ze świadectwami wydawanymi przez szkoły państwowe i odpowiednio mogą podejść do egzaminów maturalnych lub zawodowych, zaś po uzyskaniu matury bez ograniczeń aplikować na dowolną uczelnie. Dzięki nawiązaniu porozumień o współpracy gwarantujemy przyjęcie na tak prestiżowe kierunki, jak: prawo, administracja, dziennikarstwo, psychologia, zarządzanie i wiele innych. Ponadto uzyskaliśmy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych dzięki czemu możesz ustawicznie podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach prowadzonych przez Szkołę. 

  

W szkole panuje przyjazna atmosfera, zaś darmowy caffe-bar umożliwia wzajemną integrację i pozwala lepiej znosić weekendowe poranki. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych nauczycieli i fachowców, dzięki czemu zapewniamy odpowiedni poziom nauczania teoretycznego i praktycznego a nasi nauczyciele i pozostali pracownicy, zawsze starają się służyć pomocą i są gotowi, aby dzielić się swoim doświadczeniem. Dodatkowo uruchomiliśmy w szkole pogotowie prawne dzięki czemu nasi uczniowie i słuchacze otrzymują m.in. bezpłatne konsultacje. W 2021 roku, jako jedyna Szkoła dla Dorosłych, uruchomiliśmy Biuro Karier, w którym certyfikowany doradca zawodowy pomoże naszym uczniom stworzyć profesjonalne CV, list motywacyjny i dobierze ofertę pracy do ich kwalifikacji i zainteresowań. Od 2023 roku posiadamy zawodowego mediatora, który pomoże w rozwiązywaniu konfliktów na wszystkich płaszczyznach życia.   

 

Nigdy nie spoczywamy na laurach, zaś kolejne sukcesy motywują nas do dalszej pracy. Dlatego postanowiliśmy umożliwić ukończenie szkoły samotnym rodzicom i jako jedyna szkoła realizujemy autorski projekt "dziecko na czas nauki" pojegający na przejęciu opieki nad dzieckiem naszego ucznia w trakcie odbywania zajęć. Zasada jest prosta: podczas, kiedy nasz uczeń uczestniczy w zajęciach, jego dziecko pozostaje pod opieką pedagogów w specjalnie dostosowanej do zabaw z dzieckiem sali. 

 

Przyjazny uczniom sekretariat szkoły pozwala uzyskać rzetelne informacje oraz pobrać odpowiednie dokumenty. Łatwy dojazd, darmowy parking i lokalizacja blisko centrum miasta sprawia, że dotarcie do naszej Szkoły nie powinno nikomu sprawiać kłopotu.

 

 Zapoznaj się z naszą pełną ofertą dydaktyczną

TUTAJ

 

 

W czym jesteśmy lepsi od innych szkół?

 

1. Gwarantujemy ukończenie szkoły.

- w naszej subiektywnej ocenie musisz się naprawdę mocno postarać, aby nie ukończyć    szkoły.

 

2. Prowadzimy akademickie nauczanie (bezstresowa nauka).

- nie tracimy czasu na odpytywanie i kartkówki. Staramy się przekazać Wam jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Formy zaliczenia ustalasz indywidualnie z nauczycielem, zaś większość nauki to Twoja samodzielna praca.

 

3. Organizujemy naukę w 5 trybach nauczania. 

- doskonale rozumiemy, że nie zawsze możesz przybyć na zajęcia w planowanym terminie. Bez względu na powód jeśli tylko nam to zgłosisz, zorganizujemy dla Ciebie dodatkowy weekend lub formę uczestnictwa w zajęciach.

 

4. Program "dziecko na czas nauki"

- Udowodnimy Tobie, że można pogodzić obowiązki rodzicielskie z chęcią zdobycia wykształcenia. Posiadamy specjalną salę, w której nasz zespół zajmie się Twoim dzieckiem podczas, jak Ty będziesz uczestniczyć na zajęciach. 

 

5. Dajemy Tobie darmowe konsultacje prawne.

- tak długo, jak jesteś naszym uczniem otrzymasz od nas bezpłatne konsultacje z prawnikiem.

 

6. Bezpłatnie pomożemy w rejestracji firmy.

- masz pomysł na własny biznes a nie wiesz jak się do niego przygotować? Nasi nauczyciele-zawodowcy pomogą Tobie w rejestracji firmy i wyjaśnią co nalezy zrobić, aby własny biznes nie okazał się źródłem problemów.

 

7. Udostępniamy darmowy bar (kawa, herbata, czekolada itp.).

- czy wiesz, że nasi Uczniowie otrzymują u nas darmową kawę, herbatę, gorącą czekoladę lub inne napoje a także coś słodkiego? I to nie tylko w dniu zajęć! Odwiedź szkołę także poza zajęciami a się przekonasz :)

 

8. Zapewniamy konsultacje (dodatkowe godziny) z nauczycielami.

- jeśli coś jest niezrozumiałe lub potrzebujesz więcej czasu na opanowanie materiału nasi nauczyciele służą pomocą także w innych terminach niż zjazdy.

 

9. Organizujemy wykłady gościnne ze specjalistami.

- w miarę możliwości staramy się co jakiś czas zaprosić różnych specjalistów, którzy w ramach wykładów gościnnych omówią nurtujące Was problemy i ukażą ich rozwiązanie także od strony praktycznej. Ta forma zajęć jest szczególnie ceniona przez słuchaczy szkoły policealnej.

 

10. Pomagamy w organizacji praktyk zawodowych.

- nie możesz nigdzie dostać się na praktyki? Nie martw się, pomożemy je Tobie zorganizować.

 

11. Zapewniamy wsparcie psychologa dla Ciebie i Twojej rodziny.

- podjęliśmy współpracę z psychologiem dlatego jeśli potrzebujesz wsparcia dla siebie, dziecka lub innej bliskiej osoby mów o tym śmiało. 

 

12. Gwarantujemy dostęp do szeregu specjalistów. 

- współpracujemy z doradcą zawodowym, mediatorem, księgowymi i innymi specjalistami, którzy pomogą Tobie uporać się z istniejącymi problemami lub uniknąć uwikłania się w nowe.

 

13. Wydajemy wszelkie zaświadczenia (ZUS, MOPR itp.)

- to oczywiste. Jeśli jesteś naszym Uczniem wystawimy wszelkie potrzebne zaświadczenia.