O szkole


Szkoła tworzona z pasją,

 

 

której marką jest jakość nauczania

 

oraz zespół świetnych pedagogów

 

i zawodowców.

 

 

Mieścimy się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Poznaniu
Mieścimy się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Poznaniu

Działalność naszej szkoły rozpoczęliśmy w 2017 roku i już od pierwszych dni stworzyliśmy w niej coś więcej, niż tylko obowiązek realizacji programów nauczania. Połączyliśmy kształcenie teoretyczne z wiedzą praktyczną wnosząc jednocześnie atmosferę partnerstwa i współpracy. Kładąc szczególny nacisk na jakość kształcenia wdrożyliśmy wiele autorskich projektów, które funkcjonują dziś nie tylko w naszej placówce. Jako pierwsi wprowadziliśmy nauczanie akademickie, umożliwiliśmy organizację indywidualnego toku nauczania, zaś dla osób o specjalnych potrzebach oferujemy nauczanie domowe. Jako jedyni organizujemy wykłady gościnne, zerwaliśmy z archaizmem kartkówek i przepytywania, zaś każdemu uczniowi na dobry początek dnia dajemy kawę i herbatę. Wsłuchujemy się w opinie naszych Uczniów dlatego z każdym rokiem staramy się usprawnić naszą szkołę i zapewnić coraz lepsze warunki do nauki.

 

Obecnie prowadzimy naukę na 3 poziomach nauczania, w 15 trybach nauki i oferujemy blisko 40 kierunków przygotowujących do pracy zawodowej. Stworzyliśmy też niepowtarzalną ofertę dla właścicieli firm i pracowników zakładów pracy - jako jedna z niewielu szkół oferujemy kierunki na zamówienie, gdzie treść i program nauczania uwzględnia specjalne potrzeby.

 

 

Kształcimy nie tylko dorosłych. Przyjmujemy do szkoły także osoby nieletnie tworząc klasy językowe i grupy wiekowe. W ciągu tych kilku lat stworzyliśmy szerego możliwości, aby zdobyć wyksztalcenie i podnieść swoje kwalifikacje czego efektem jest:

 

  

 

 

W odróżnieniu od innych szkół jesteśmy jedną z niewielu lokalnych placówek tego typu. Nie jesteśmy tzw. sieciówką a to oznacza, że nie jesteś dla nas kolejnym anonimowym numerem na liście, a my dla Ciebie wirtualną szkołą. To nas zbliża do uczniów i pozwala doskonale rozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Znamy też lokalny rynek pracy, współpracujemy z wieloma instytucjami, a finalnie umożliwiamy również naszym uczniom i absolwentom jej podjęcie. Nasi Uczniowie i Słuchacze otrzymują pełne wsparcie i pomoc w wielu aspektach życia począwszy od spraw codziennych, po kształtowanie własnej ścieżki zawodowej.

 

Naszym Szkołom zostały nadane uprawnienia szkoły publicznej co oznacza, że absolwenci otrzymują świadectwa równoważne ze świadectwami wydawanymi przez szkoły państwowe i odpowiednio mogą podejść do egzaminów maturalnych lub zawodowych, zaś po uzyskaniu matury bez ograniczeń aplikować na dowolną uczelnie. Ponadto uzyskaliśmy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych dzięki czemu możesz ustawicznie podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach prowadzonych przez Szkołę.

 

W szkole panuje przyjazna atmosfera, zaś darmowy caffe-bar umożliwia wzajemną integrację i pozwala lepiej znosić weekendowe poranki. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych nauczycieli i fachowców, dzięki czemu zapewniamy odpowiedni poziom nauczania teoretycznego i praktycznego a nasi nauczyciele i pozostali pracownicy, zawsze starają się służyć pomocą i są gotowi, aby dzielić się swoim doświadczeniem. Dodatkowo prowadzimy w szkole pogotowie prawne dzięki czemu nasi uczniowie i słuchacze mogą korzystać z konsultacji prawnych. W 2021 roku, jako jedyna Szkoła dla Dorosłych, uruchomiliśmy Biuro Karier, w którym certyfikowany doradca zawodowy pomoże naszym uczniom stworzyć profesjonalne CV, list motywacyjny i dobierze ofertę pracy do ich kwalifikacji i zainteresowań. Od 2023 roku posiadamy zawodowego mediatora, który pomoże w rozwiązywaniu konfliktów na wszystkich płaszczyznach życia.

 

Nigdy nie spoczywamy na laurach, zaś kolejne sukcesy motywują nas do dalszej pracy. Dlatego postanowiliśmy umożliwić ukończenie szkoły samotnym rodzicom i jako jedyna szkoła realizujemy autorski projekt "dziecko na czas nauki" pojegający na przejęciu opieki nad dzieckiem naszego ucznia w trakcie odbywania zajęć. Zasada jest prosta: podczas, kiedy nasz uczeń uczestniczy w zajęciach, jego dziecko pozostaje pod opieką pedagogów w specjalnie dostosowanej do zabaw z dzieckiem sali.

 

Przyjazny uczniom sekretariat szkoły pozwala uzyskać rzetelne informacje oraz pobrać odpowiednie dokumenty. Łatwy dojazd, darmowy parking i lokalizacja blisko centrum miasta sprawia, że dotarcie do naszej Szkoły nie powinno nikomu sprawiać kłopotu.

 

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą dydaktyczną

 

TUTAJ

 

 

W czym jesteśmy lepsi od innych szkół?

 

1. Gwarantujemy ukończenie szkoły.

- każdego dnia czuwamy nad Twoimi obowiązkami dydaktycznymi, dlatego w naszej subiektywnej ocenie musisz się naprawdę mocno postarać, aby nie ukończyć szkoły.

 

2. Organizujemy naukę w 12 trybach nauczania.

- doskonale rozumiemy, że nie zawsze możesz przybyć na zajęcia w planowanym terminie. Dlatego bez względu na powód, jeśli tylko nam to zgłosisz, zorganizujemy dla Ciebie dodatkowy weekend lub formę uczestnictwa w zajęciach. U nas możesz wybrać naukę np. w formie spersonalizowanej do Twoich potrzeb.  

 

3. Formalności załatwisz bez wychodzenia z domu.  

- obecnie wszystkie szkoły oferują możliwość rekrutacji on-line, ale tylko my poszliśmy o krok dalej. Jeśli nie pasują Tobie godziny naszej pracy lub nie masz możliwości przyjechania do nas nic straconego! Umów wizytę a przedstawiciel naszej szkoły z wszystkimi dokumentami przyjedzie do Ciebie.  

 

4. Prowadzimy akademickie nauczanie (bezstresowa nauka).

- nie tracimy czasu na odpytywanie i kartkówki. Staramy się przekazać Wam jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Formy zaliczenia ustalasz z nauczycielem prowadzącym, zaś większość nauki to Twoja samodzielna praca.

 

5. Udostępniamy darmowy bar (kawa, herbata, czekolada itp.).

- czy wiesz, że nasi Uczniowie otrzymują u nas darmową kawę, herbatę, gorącą czekoladę lub inne napoje a także coś słodkiego? I to nie tylko w dniu zajęć! Odwiedź szkołę także poza zajęciami a się przekonasz :)

  

6. Program "dziecko na czas nauki"

- Udowodnimy Tobie, że można pogodzić obowiązki rodzicielskie z chęcią zdobycia wykształcenia. Posiadamy specjalną salę, w której nasz zespół zajmie się Twoim dzieckiem podczas, jak Ty będziesz uczestniczyć na zajęciach. 

 

7. Organizujemy wykłady gościnne ze specjalistami.

- w miarę możliwości staramy się co jakiś czas zaprosić różnych specjalistów, którzy w ramach wykładów gościnnych omówią nurtujące Was problemy i ukażą ich rozwiązanie także od strony praktycznej. Ta forma zajęć jest szczególnie ceniona przez słuchaczy szkoły policealnej.

 

8. Organizujemy wycieczki szkolne i wyjścia klasowe. 

- jesteśmy jedyną szkołą dla dorosłych, która organizuje wycieczki szkolne (krajowe i zagraniczne) oraz wyjścia klasowe. Dzięki temu dbamy o wzajemną integrację i dajemy Wam możliwość uczestnictwa w życiu szkoły. 

 

9. Zapewniamy konsultacje (dodatkowe godziny) z nauczycielami.

- jeśli coś jest niezrozumiałe lub potrzebujesz więcej czasu na opanowanie materiału nasi nauczyciele służą pomocą także w innych terminach niż zjazdy.

 

10. Wspieramy przedsiębiorczość naszych uczniów. 

- masz pomysł na własny biznes a nie wiesz jak się do niego przygotować? Nasi nauczyciele-zawodowcy pomogą Tobie w rejestracji firmy i wyjaśnią co nalezy zrobić, aby własny biznes nie okazał się źródłem problemów.

 

11. Gwarantujemy dostęp do szeregu specjalistów.

- jesteśmy jedyną szkołą dla dorosłych, która prowadzi biuro karier i pomaga naszym uczniom i absolwentom w znalezieniu pracy. W swoim zespole posiadamy doradcę zawodowego, prawników, mediatora, księgowego i innych specjalistów, którzy pomogą Tobie uporać się z istniejącymi problemami lub uniknąć uwikłania się w nowe.

  

12. Pomagamy w organizacji praktyk zawodowych.

- warunkiem ukończenia szkoły policealnej jest odbycie praktyk zawodowych, co może okazać się trudnym zwłaszcza, jeśli w tym samym czasie prowadzisz aktywne życie zawodowe. Również w tym przypadku wychodzimy na przeciw i pomagamy w ich organizacji. Najlepszych zapraszamy na praktyki do naszej szkoły. 

  

13. Wydajemy wszelkie zaświadczenia (ZUS, MOPR itp.)

- to oczywiste. Jeśli jesteś naszym Uczniem wystawimy wszelkie potrzebne zaświadczenia.