O szkole


  

Szkoła tworzona z pasją... 

 

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

 

Prywatna Szkoła dla Dorosłych

 

LUPUS  

 

miesci się w budynku Szkoły Podstawowej

nr 2 w Poznaniu. 

 

 

 

Działalność naszej szkoły rozpoczęliśmy w 2017 roku i już od pierwszych dni stworzyliśmy w niej coś więcej, niż tylko obowiązek realizacji programów nauczania. Połączyliśmy kształcenie teoretyczne z wiedzą praktyczną wnosząc jednocześnie atmosferę partnerstwa i współpracy. Kładąc szczególny nacisk na jakość kształcenia wdrożyliśmy wiele autorskich projektów, które funkcjonują dziś nie tylko w naszej placówce. Jako pierwsi wprowadziliśmy akademickie nauczanie, umożliwiliśmy organizację indywidualnego toku nauczania, zaczęliśmy organizować wykłady gościnne, zerwaliśmy z archaizmem kartkówek i przepytywania, zaś każdemu uczniowi na dobry początek dnia dajemy kawę i herbatę. Z każdym rokiem staramy się usprawnić naszą szkołę i zapewnić coraz lepszą kadrę. Chociaż kształcimy głównie osoby pełnoletnie, to w wyjątkowych przypadkach przyjmujemy do szkoły już od 16 roku życia.

 

W odróżnieniu od innych szkół jesteśmy jedną z niewielu lokalnych placówek tego typu. To pozwala nam doskonale rozumieć lokalny rynek pracy, nawiązać współpracę z wieloma instytucjami a finalnie również pomóc naszym uczniom i absolwentom w poszukiwaniach pracy. Nie jesteśmy tzw. sieciówką a to oznacza, że nie jesteś dla nas kolejnym anonimowym numerem na liście. Nasi Uczniowie i Słuchacze otrzymują pełne wsparcie i pomoc w kształtowaniu własnej ścieżki zawodowej.

 

Naszym Szkołom zostały nadane uprawnienia szkoły publicznej co oznacza, że absolwenci otrzymują świadectwa równoważne ze świadectwami wydawanymi przez szkoły państwowe i odpowiednio mogą podejść do egzaminów maturalnych lub zawodowych, zaś po uzyskaniu matury bez ograniczeń aplikować na dowolną uczelnie. Dzięki nawiązaniu poruzumień o współpracy gwarantujemy przyjęcie na takie kierunki jak: prawo, administracja, dziennikarstwo, psychologia, zarządzanie i wiele innych. 

  

W szkole panuje przyjazna atmosfera, zaś darmowy caffe-bar umożliwia wzajemną integrację i pozwala lepiej znosić weekendowe poranki. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych nauczycieli i fachowców, dzięki czemu zapewniamy odpowiedni poziom nauczania teoretycznego i praktycznego a nasi nauczyciele i pozostali pracownicy, zawsze starają się służyć pomocą i są gotowi, aby dzielić się swoim doświadczeniem. Dodatkowo uruchomiliśmy w szkole pogotowie prawne dzięki czemu nasi uczniowie i słuchacze otrzymują m.in. bezpłatne konsultacje.

 

Przyjazny uczniom sekretariat szkoły pozwala uzyskać rzetelne informacje oraz pobrać odpowiednie dokumenty. Łatwy dojazd, darmowy parking i lokalizacja blisko centrum miasta sprawia, że dotarcie do naszej Szkoły nie powinno nikomu sprawiać kłopotu.

 

 Zapoznaj się z naszą pełną ofertą dydaktyczną

TUTAJ

 

 

W czym jesteśmy lepsi od innych szkół?

 

1. Gwarantujemy ukończenie szkoły.

    - w naszej subiektywnej ocenie musisz się naprawdę mocno postarać, aby nie ukończyć    szkoły.

 

2. Prowadzimy akademickie nauczanie (bezstresowa nauka).

   - nie tracimy czasu na odpytywanie i kartkówki. Staramy się przekazać Wam jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Formy zaliczenia ustalasz indywidualnie z nauczycielem, zaś większość nauki to Twoja samodzielna praca.

 

3. Organizujemy indywidualny tok nauczania.

- doskonale rozumiemy, że nie zawsze możesz przybyć na zajęcia w planowanym terminie. Bez względu na powód jeśli tylko nam to zgłosisz, zorganizujemy dla Ciebie dodatkowy weekend.

 

4. Dajemy Tobie darmowe konsultacje prawne.

- tak długo, jak jesteś naszym uczniem otrzymasz od nas bezpłatne konsultacje z prawnikiem.

 

5. Bezpłatnie pomożemy w rejestracji firmy.

- masz pomysł na własny biznes a nie wiesz jak się do niego przygotować? Nasi nauczyciele-zawodowcy pomogą Tobie w rejestracji firmy i wyjaśnią co nalezy zrobić, aby własny biznes nie okazał się źródłem problemów.

 

6. Udostępniamy darmowy bar (kawa, herbata, czekolada itp.).

- czy wiesz, że nasi Uczniowie otrzymują u nas darmową kawę, herbatę, gorącą czekoladę lub inne napoje a także coś słodkiego? I to nie tylko w dniu zajęć! Odwiedź szkołę także poza zajęciami a się przekonasz :)

 

7. Zapewniamy konsultacje (dodatkowe godziny) z nauczycielami.

- jeśli coś jest niezrozumiałe lub potrzebujesz więcej czasu na opanowanie materiału nasi nauczyciele służą pomocą także w innych terminach niż zjazdy.

 

8. Organizujemy wykłady gościnne ze specjalistami.

- w miarę możliwości staramy się co jakiś czas zaprosić różnych specjalistów, którzy w ramach wykładów gościnnych omówią nurtujące Was problemy i ukażą ich rozwiązanie także od strony praktycznej. Ta forma zajęć jest szczególnie ceniona przez słuchaczy szkoły policealnej.

 

9. Pomagamy w organizacji praktyk zawodowych.

- nie możesz nigdzie dostać się na praktyki? Nie martw się, pomożemy je Tobie zorganizować.

 

10. Zapewniamy wsparcie psychologa dla Ciebie i Twojej rodziny.

- podjęliśmy współpracę z psychologiem dlatego jeśli potrzebujesz wsparcia dla siebie, dziecka lub innej bliskiej osoby mów o tym śmiało. Sfinansujemy Tobie prywatną wizytę.

 

11. Wydajemy wszelkie zaświadczenia (ZUS, MOPR itp.)

- to oczywiste. Jeśli jesteś naszym Uczniem wystawimy wszelkie potrzebne zaświadczenia.

 

 

 

   

Liceum Ogólnokształcące

 

 

Zaoczne Licea dla Dorosłych to doskonała alternatywa dla osób, które z różnych przyczyn nie mogły lub nie mogą kontynuować nauki w liceum dziennym. Zajęcia w naszej szkole prowadzone są w weekendy w formie zjazdów (średnio co 2 tygodnie) dzięki czemu nauka nie odbywa się kosztem pracy lub urlopu. Lekcje prowadzą doświadczeni w pracy z dorosłymi nauczyciele, którzy doskonale wiedzą, jak przygotować uczniów do zmierzenia się z egzaminem dojrzałości. 

 

Podbudowa: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła zawodowa, szkoła branżowa I stopnia.

Czas trwania nauki:  4 lata.   

                                    3 lata.

Korzyści: zdobycie wykształcenia średniego, możliwość uzyskania świadectwa maturalnego i kontynuacji nauki w szkole policealnej lub na studiach, podnoszenie kwalifikacji, zniżki na komunikację miejską, do kina itp. Lata nauki w liceum liczą się do wymiaru urlopu i lat pracy! 

 

 

 


Szkoła Policealna

 

 

Lepsza praca wiąże się z nieustannym podnoszeniem kwalifikacji zawodowych, zaś szkoła policealna umożliwia zdobycie nowego zawodu i awans zawodowy lub całkowite przebranżowienie się. Jest to jednocześnie połączenie codziennej pracy, wymiany doświadczeń i nauki. Nasi Słuchacze w całym cyklu nauki (2 lata) mają nie tylko możliwość uczenia się od specjalistów wybranej branży lub sektora, ale także otrzymują darmowe konsultacje i wsparcie. Po ukończeniu takich kierunków jak: administracja, rachunkowość czy ekonomia absolwent otrzymuje wiedzę umożliwiającą samodzielne założenie własnej działalności gospodarczej, jej prowadzenie i rozliczanie. Nabywa podstawową wiedzę z ekonomii, rachunkowości i prawa. Może w przyszłości prowadzić nie tylko własne przedsiębiorstwo, ale także podjąć zatrudnienie w szeroko pojętej administracji, biurach rachunkowych i kancelariach. Starając się  zapewnić najwyższą jakość kształcenia na kierunkach policealnych zatrudniamy wykładowców praktyków.  Szkoła pomaga też zdobyć doświadczenie zawodowe poprzez organizację praktyk zawodowych. 

 

Obecnie kształcimy na kierunkach: 

 

 Administracja

-  BHP 

-  Informatyka

-  Rachunkowość

-  Archiwistyka

 

 

Podbudowa: szkoła średnia (bez konieczności matury).
Czas trwania nauki:
od 1.5 do 2.5 roku w zależności od kierunku. 
Korzyści: zdobycie zawodu, staż pracy (prakyki zawodowe), darmowe konsultacje prawne i rachunkowe, przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania w przestrzeni gospodarczej
, zniżki na komunikację miejską, do kina itp. 

 

 

Studium Dyplomowe

 

 

Współczesny rynek pracy daje szerokie możliwości indywidualnego wyboru ścieżki zawodowej a jednoczesnie wiele zawodów i branż nie zostało objętych programem nauczania szkoły policealnej. Stawiając na rozwój zawodowy i wychodząc na przeciw potrzebom rynku pracy organizujemy naukę także na tych kierunkach, które nie są objęte nauczaniem publicznym. W sposób szczególny dobieramy kierunki i program nauczania do rzeczywistych potrzeb. Także kadra dydaktyczna została dobrana w taki sposób, aby w najkrótszym czasie przekazać naszym Słuchaczom największą ilość potrzebnych informacji. 

 

Obecnie kształcimy na kierunkach:

 

- Agent Celny

- Agent (pośrednik) nieruchomościam

- Asystent Prawny

- Inspektor ochrony danych osobowych

Prawo i administracja

- Specjalista ds. pozyskiwania funduszy unijnych
- Windykacja
- Zamówienia Publiczne

 

Podbudowa: szkoła zawodowa, szkoła średnia.
Czas trwania nauki: 1 rok
Korzyści: kompleksowe przygotowanie do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej w tym do efektywnego zarządzania własnym czasem. Bez względu na kierunek kształcenia Słuchacz otzymuje niezbędną wiedzę i zostaje wyposażony w środki pozwalające mu na swobodne poruszanie się w wybranym obszarze zawodowym. Potrafi samodzielnie prowadzić rachunkowość własnej firmy, zawierać umowy pracownicze oraz pozyskiwać dla siebie zlecenia.  

 

 

 

Kursy zawodowe i doszkalające. 

 

Nie masz czasu ani ochoty na chodzenie do szkoły? Nie szkodzi. Zrób w kilka dni to, co innym zajmuje wiele miesięcy. 

 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z dynamiki rynku pracy, zmian przepisów i technologii. Dodatkowo szanujemy Twój czas, dlatego posiadamy ofertę pozwalającą na szybką aktualizację lub poszerzenie zdobytej już wcześniej wiedzy. Posiadamy ofertę szeregu kursów i szkoleń, które w szybki sposób pozwolą Tobie nie tylko wejść na rynek pracy, ale także przetrwać na nim.  

 

Nasze flagowe kursy to:

 

 - Efektywne pozyskiwanie zasiłków i innej pomocy społecznej
-  Język angielski / niemiecki poziom A1, B1, B2, C1
-  Ochrona własności intelektualnej (prawo autorskie)
-  Ochrona własności przemysłowej (prawo patentowe)
-  Ochrona danych osobowych
-  Prawo pracy dla osób podejmujących pracę w Polsce
-  Zatrudnianie obcokrajowców

 

Podbudowa: brak wymagań
Czas trwania nauki: 1 do 6 dni. 
Korzyści: w zależności od kursu.

 

Aktywizujące metody nauczania
Aktywizujące metody nauczania

 

Dodatkowe zajęcia szkolne 

 

Stwarzamy warunki do rozwijania zainteresowań i ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Dlatego posiadamy ofertę pozwalającą na bieżącą aktualizację zdobytej wiedzy i ciągłe odkrywanie własnych pasji. Organizujemy szereg zajęć dodatkowych zarówno dla naszych uczniów i absolwentów, jak i wszystkich chętnyh osób. Nasze pomysły nigdy się nie kończą i razem z Wami podejmujemy coraz to nowe wyzwania. 

 

Organizujemy:

 

Zajęcia ponadprogramowe: teatralne, warsztaty prawne, zajęcia z filozofii, psychologii itp.

 

Zajęcia językowe: angielski, niemiecki, rosyjski. 

 

Kursy szkolne: maturalne, przygotowujące do egzaminów zawodowych,

 

 

 

 

 

Wspieramy inicjatywy sportowe i rozwój osobisty naszych uczniów

 

 

W sposób szczególny staramy się pomagać Uczniom aktywnym sportowo i artystycznie.

 

W miarę możliwości organizujemy wycieczki mające na celu propagowanie aktywnego wypoczynku. Podejmujemy inicjatywy pozwalające na promocję uczniów obdarzonych talentem aktorskim, muzycznym, literackim. Organizujemy spotkania z kulturą i sztuką przez co tworzymy klimat szkoły przyjaznej i ukierunkowanej na indywidualny rozwój każdego ucznia. 

 

Od  roku 2020 prowadzimy zajęcia na szkolnej ściance wspinaczkowej. Po zdobyciu odpowiednich umiejętności przenosimy się z Wami w skałki a nawet w Alpy.