O szkole


Szkoła tworzona z pasją,

 

 

której marką jest jakość nauczania

 

oraz zespół świetnych pedagogów

 

i zawodowców.

 

 

Mieścimy się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Poznaniu
Mieścimy się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Poznaniu

Działalność naszej szkoły rozpoczęliśmy w 2017 roku i już od pierwszych dni stworzyliśmy w niej coś więcej, niż tylko obowiązek realizacji programów nauczania. Połączyliśmy kształcenie teoretyczne z wiedzą praktyczną wnosząc jednocześnie atmosferę partnerstwa i współpracy. Kładąc szczególny nacisk na jakość kształcenia wdrożyliśmy wiele autorskich projektów, które funkcjonują dziś nie tylko w naszej placówce. Jako pierwsi wprowadziliśmy nauczanie akademickie, umożliwiliśmy organizację indywidualnego toku nauczania, zaś dla osób o specjalnych potrzebach oferujemy nauczanie domowe. Jako jedyni organizujemy wykłady gościnne, zerwaliśmy z archaizmem kartkówek i przepytywania, zaś każdemu uczniowi na dobry początek dnia dajemy kawę i herbatę. Wsłuchujemy się w opinie naszych Uczniów dlatego z każdym rokiem staramy się usprawnić naszą szkołę i zapewnić coraz lepsze warunki do nauki.

 

Obecnie prowadzimy kształcenie na 3 poziomach nauczania, w 15 trybach nauki i oferujemy blisko 40 kierunków przygotowujących do pracy zawodowej.

Stworzyliśmy też niepowtarzalną ofertę dla właścicieli firm i pracowników zakładów pracy - jako jedna z niewielu szkół oferujemy kierunki na zamówienie, gdzie treść i program nauczania uwzględnia specjalne potrzeby.

 

 

Kształcimy nie tylko dorosłych. Przyjmujemy do szkoły także osoby nieletnie tworząc grupy językowe i klasy profilowane. W ciągu tych kilku lat stworzyliśmy szerego możliwości, aby zdobyć wyksztalcenie i podnieść swoje kwalifikacje czego efektem jest:

 

  

 

 

W odróżnieniu od innych szkół jesteśmy jedną z niewielu lokalnych placówek tego typu. Nie jesteśmy tzw. sieciówką a to oznacza, że nie jesteś dla nas kolejnym anonimowym numerem na liście, a my dla Ciebie wirtualną szkołą. To nas zbliża do uczniów i pozwala doskonale rozumieć ich potrzeby i oczekiwania. Znamy też lokalny rynek pracy, współpracujemy z wieloma instytucjami, a finalnie umożliwiamy również naszym uczniom i absolwentom jej podjęcie. Nasi Uczniowie i Słuchacze otrzymują pełne wsparcie i pomoc w wielu aspektach życia począwszy od spraw codziennych, po kształtowanie własnej ścieżki zawodowej.

 

Naszym Szkołom zostały nadane uprawnienia szkoły publicznej co oznacza, że absolwenci otrzymują świadectwa równoważne ze świadectwami wydawanymi przez szkoły państwowe i odpowiednio mogą podejść do egzaminów maturalnych lub zawodowych, zaś po uzyskaniu matury bez ograniczeń aplikować na dowolną uczelnie. Ponadto uzyskaliśmy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych dzięki czemu możesz ustawicznie podnosić swoje kwalifikacje i kompetencje zawodowe uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach prowadzonych przez Szkołę.

 

W szkole panuje przyjazna atmosfera, zaś darmowy caffe-bar umożliwia wzajemną integrację i pozwala lepiej znosić weekendowe poranki. Zatrudniamy wyłącznie doświadczonych nauczycieli i fachowców, dzięki czemu zapewniamy odpowiedni poziom nauczania teoretycznego i praktycznego a nasi nauczyciele i pozostali pracownicy, zawsze starają się służyć pomocą i są gotowi, aby dzielić się swoim doświadczeniem. Dodatkowo prowadzimy w szkole pogotowie prawne dzięki czemu nasi uczniowie i słuchacze mogą korzystać z konsultacji prawnych. W 2021 roku, jako jedyna Szkoła dla Dorosłych, uruchomiliśmy Biuro Karier, w którym certyfikowany doradca zawodowy pomoże naszym uczniom stworzyć profesjonalne CV, list motywacyjny i dobierze ofertę pracy do ich kwalifikacji i zainteresowań. Od 2023 roku posiadamy zawodowego mediatora, który pomoże w rozwiązywaniu konfliktów na wszystkich płaszczyznach życia.

 

Nigdy nie spoczywamy na laurach, zaś kolejne sukcesy motywują nas do dalszej pracy. Dlatego postanowiliśmy umożliwić ukończenie szkoły samotnym rodzicom i jako jedyna szkoła realizujemy autorski projekt "dziecko na czas nauki" pojegający na przejęciu opieki nad dzieckiem naszego ucznia w trakcie odbywania zajęć. Zasada jest prosta: podczas, kiedy nasz uczeń uczestniczy w zajęciach, jego dziecko pozostaje pod opieką pedagogów w specjalnie dostosowanej do zabaw z dzieckiem sali.

 

Przyjazny uczniom sekretariat szkoły pozwala uzyskać rzetelne informacje oraz pobrać odpowiednie dokumenty. Łatwy dojazd, darmowy parking i lokalizacja blisko centrum miasta sprawia, że dotarcie do naszej Szkoły nie powinno nikomu sprawiać kłopotu.

 

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą dydaktyczną

 

TUTAJ

 

 

W czym jesteśmy lepsi od innych szkół?

 

Na start dajemy Tobie 20 argumentów

 

1. Jesteśmy szkołą - nie frmą. 

- w odróżnieniu od wielu szkół głównym przedmiotem naszej działalności jest świadczenie usług edukacyjnych. Wszystko inne stanowi dodatek do szkoły. Nie odwrotnie! 

 

2. Nasz główny cel to umożliwienie zdobycia wykształcenia średniego i przygotowanie do matury a w szkole policealnej zdobycie zawodu.

- dlatego zależy nam na jakości, co ma swoje przełożenie na udział naszej szkoły np. w rankingach, 

 

3. Lubimy naszą pracę. 

- nie zatrudniamy osób z przypadku a jeśli takowe się trafią, to szybko się z nimi rozstajemy! Nasi nauczyciele to osoby z tzw. powołania, które uwielbiają swój zawód i czerpią radość z możliwości dzielenia się wiedzą. To ma swoje przełożenie na atmosferę panującą w szkole. 

 

4. Gwarantujemy ukończenie szkoły.

- każdego dnia czuwamy nad Twoimi obowiązkami dydaktycznymi, czego wyrazem jest m.in. możliwość określenia poziomu, na jakim chcesz ukończyć dany semestr. Masz aspiracje do ocen celujących a może wystarczy Tobie solidna dwójka? W dniu egzaminu określasz poziom, jaki Cię zadowoli, dzięki czemu naukę możesz ograniczyć do niezbędnego minimu. Dlatego w naszej subiektywnej ocenie musisz się naprawdę mocno postarać, aby nie ukończyć szkoły.

 

5. Szeroka możliwość zdawania egzaminów.

- jestesmy jedyną szkołą, która wprowadziła aż trzy terminy egzaminu semestralnego. Nadgorliwi swoich sił mogą spróbować w niezobowiązującym przedterminie. To też doskonała alternatywa dla osób, które zmagają się z różnymi lękami i fobiami. Następnie przysługuje Tobie egzamin w terminie głównym a jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możesz skorzystać z egzaminu poprawkowego. Mając aż trzy podejścia do zaliczenia przedmiotu niezdać mogą go jedynie ci, którzy nie robią nic. Za powyższe egzaminy nie pobieramy opłat - są one finansowane z Waszego czesnego.  

 

6. Organizujemy naukę w 15 trybach nauczania.

- doskonale rozumiemy, że nie zawsze możesz przybyć na zajęcia w planowanym terminie. Dlatego bez względu na powód, jeśli tylko nam to zgłosisz, zorganizujemy dla Ciebie dodatkowy weekend lub inną formę uczestnictwa w zajęciach. U nas możesz wybrać naukę dopasowaną do Twoich potrzeb. Musisz się naprawdę postarać, aby uzyskać nieklasyfikację. 

 

7. Formalności załatwisz bez wychodzenia z domu.  

- obecnie wszystkie szkoły oferują możliwość rekrutacji on-line, ale tylko my poszliśmy o krok dalej. Jeśli nie pasują Tobie godziny naszej pracy lub nie masz możliwości przyjechania do nas nic straconego! Umów wizytę a przedstawiciel naszej szkoły z wszystkimi dokumentami przyjedzie do Ciebie. To, że zaświadczenia wysyłamy on-line a większość spraw załatwisz z nami emailowo lub telefonicznie jest tak oczywiste, że nawet o tym nie piszemy.  

 

8. Prowadzimy akademickie nauczanie (bezstresowa nauka).

- nie tracimy czasu na odpytywanie i kartkówki. Staramy się przekazać Wam jak najwięcej w jak najkrótszym czasie. Zajęcia odbywają się w formie wykładu, gdzie z nauczycielem omawiacie najtrudniejsze kwestie. Ponieważ jesteśmy szkołą dla dorosłych to większość nauki stanowi Twoja samodzielna praca.

 

9. Stop kupowaniu podręczników. 

- zdajemy sobie sprawę, że zestaw podręczników to niemały wydatek a do tego w większości przypadków są one po roku wycofywane przez MEN. Dlatego to my zapewniamy naszym uczniom (chodzącym na zajęcia) materiały i podręczniki.

 

10. Udostępniamy darmowy bar (kawa, herbata, czekolada itp.).

- czy wiesz, że nasi Uczniowie otrzymują u nas darmową kawę, herbatę, gorącą czekoladę lub inne napoje a także coś słodkiego? I to nie tylko w dniu zajęć! Odwiedź szkołę także poza zajęciami a się przekonasz :)

  

11. Program "dziecko na czas nauki"

- Udowodnimy Tobie, że można pogodzić obowiązki rodzicielskie z chęcią zdobycia wykształcenia. Posiadamy specjalną salę, w której nasz zespół zajmie się Twoim dzieckiem podczas, jak Ty będziesz uczestniczyć na zajęciach. 

 

12. Organizujemy wykłady gościnne ze specjalistami.

- w miarę możliwości staramy się co jakiś czas zaprosić różnych specjalistów, którzy w ramach wykładów gościnnych omówią nurtujące Was problemy i ukażą ich rozwiązanie także od strony praktycznej. Ta forma zajęć jest szczególnie ceniona przez słuchaczy szkoły policealnej. Są to zarówno zajęcia z udziałem przedstawicielami tzw. zawodów zaufania publicznego, jak i zajęcia z przedstawicielami wolnych zawodów jak muzycy, aktorzy czy gwiazdy kabaretu.

 

13. Organizujemy wycieczki szkolne i wyjścia klasowe. 

- jesteśmy jedyną szkołą dla dorosłych, która organizuje wycieczki szkolne (krajowe i zagraniczne) oraz wyjścia klasowe. Dzięki temu dbamy o wzajemną integrację i dajemy Wam możliwość uczestnictwa w życiu szkoły. 

 

14. Zapewniamy konsultacje (dodatkowe godziny) z nauczycielami.

- jeśli coś jest niezrozumiałe lub potrzebujesz więcej czasu na opanowanie materiału nasi nauczyciele służą pomocą także w innych terminach niż zjazdy.

 

15. Wspieramy przedsiębiorczość naszych uczniów. 

- masz pomysł na własny biznes a nie wiesz jak się do niego przygotować? Nasi nauczyciele-zawodowcy pomogą Tobie w rejestracji firmy i wyjaśnią co nalezy zrobić, aby własny biznes nie okazał się źródłem problemów. Z niektórymi nawiązujemy stałą współpracę. 

 

15. Gwarantujemy dostęp do szeregu specjalistów.

- jesteśmy jedyną szkołą dla dorosłych, która prowadzi biuro karier i pomaga naszym uczniom i absolwentom w znalezieniu pracy. W swoim zespole posiadamy doradcę zawodowego, prawników, mediatora, księgowego i innych specjalistów, którzy pomogą Tobie uporać się z istniejącymi problemami lub uniknąć uwikłania się w nowe.

  

16. Pomagamy w organizacji praktyk zawodowych.

- warunkiem ukończenia szkoły policealnej jest odbycie praktyk zawodowych, co może okazać się trudnym zwłaszcza, jeśli w tym samym czasie prowadzisz aktywne życie zawodowe. Również w tym przypadku wychodzimy na przeciw i pomagamy w ich organizacji. Najlepszych zapraszamy na praktyki do naszej szkoły. 

  

17. Wydajemy wszelkie zaświadczenia (ZUS, MOPR itp.)

- to oczywiste. Jeśli jesteś naszym Uczniem wystawimy wszelkie potrzebne zaświadczenia, ale tylko my (na wybranych trybach nauki) załatwimy sprawy za Ciebie! Ciesz się wakacjami, a my wyślemy zaświadczenie do wskazanej instytucji lub odpiszemy na pismo kiedy Ty będziesz wypoczywać. 

18. Przyjmujemy na letnie staże.

- dzięki czemu możesz poznać nie tylko życie szkoły od tej drugiej strony, ale nabyć doświadczenia w pracy biurowej.

 

19. Działalność poza szkolna.

- poza lekcjami prowadzimy szkolny klub górski oraz szkolny klub strzelecki. To jednak nie wszystko! Co roku włączamy się w różne akcje i kampanie społeczne, promujemy edukacje i obejmujemy patronatem różne wydarzenia o charakterze popularno-naukowym.

 

20. To inni wzorują się na nas!

- to chyba najważniejszy argument, jaki można przywołać! Czy wiesz, że spora ilość szkół (także sieciówek) wzoruje się na naszych pomysłach a nawet wprost je kopuje tworząc swoje "indywidualne i wyjątkowe" oferty? Umiejętność zastosowania ich w praktyce to odrębna kwestia, ale czy może być coś bardziej budującego niż to, że inne szkoły mogą jedynie oferować kopie tego, co my stworzyliśmy od podstaw? Za przykład niech posłuży nauka dopasowana do podrzeb ucznia, indywidualne podejście czy oferta kursów tego, co u nas jest pełnowymiarowym kierunkiem. A skoro możesz korzystać z oferty u źródła, to po co poszukiwać jej odwzorowania gdzieś indziej?