Zajęcia pozalekcyjne


 

Dodatkowe zajęcia szkolne 

 

 

Stwarzamy warunki do rozwijania zainteresowań i ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Organizujemy szereg zajęć dodatkowych zarówno dla naszych uczniów i absolwentów, jak i wszystkich chętnyh osób. Nasze pomysły nigdy się nie kończą i razem z Wami podejmujemy coraz to nowe wyzwania. 

 

 

 

STRZELNICA  


 

Jako jedna z niewielu szkół posiadamy własną strzelnicę, na której, dzięki dobranej kadrze i posiadanym zezwoleniom, nasi uczniowie mogą odkrywać i rozwijać pasje strzelecką. 

 

Przy użyciu pistoletów pneumatycznych każdy może sprobować swoich sił stawiając w tej dziedzinie zarówno pierwsze kroki, jak i startując w konkurencjach strzeleckich. 

 

Tym, którzy będą chcieli spróbować czegoś więcej oferujemy przygodę z obsługą prawdziwej broni. Z nami możesz od szkolnej strzelnicy uzyskać pozwolenie na broń palną. 

WSPINACZKA 


 

W szkole istnieje ścianka wspinaczkowa dzięki czemu możemy wspólnie rozwijać górskie pasje. Na początek poznacie podstawowe chwyty, węzły i BHP. Po odpowiednim przeszkoleniu możecie jechać z nimi w skałki i próbować swoich sił w prawdziwym górskim terenie. Najlepszych zabieramy w Alpy.  

 

Zajęcia prowadzą doświadczeni alpiniści posiadający stosowne uprawnienia, dzięki czemu możecie czuć się bezpiecznie. 

 

FILOZOFIA  Z  ETYKĄ 


 

Filozofia uczy kreatywnego myślenia, pozwala na lepsze poznanie siebie i rozumienie otaczającego świata. Pomaga zrozumieć mechanizmy ludzkiego zachowania, a także skłania do samodzielnych rozważań i refleksji. Dodatkowo pozwala poznać, zrozumieć i akceptować wielokulturowość i odmienność postrzegania tych samych zdarzeń, co uczy szacunku i tolerancji dla różnorodności, a nade wszystko jest pomocna w kontaktach międzyludzkich. Filozofia rozwija ponadto umiejętność rozumienia czytanego tekstu oraz formułowania i stawiania pytań, a także znajdowania na nie odpowiedzi.

 

Filozofia i Etyka to nie tylko alternatywa dla zajęć z religii. To przede wszystkim poznanie źródeł współczesnej myśli humanistycznej i wielu dyscyplin naukowych. To także ciekawe i rozwijające intelektualnie zajęcia.