L I C E U M


 

15 trybów nauczania | 7 sposobów ukończenia LO 

  

Szkoła Podstawowa + Liceum w jednym pakiecie 

 

 klasy językowe | wycieczki szkolne

 

strefa VIP oraz pakiet wielu innych korzyści 

 

 ________________________________________________________________________

 

 

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

Zaoczne Liceum dla młodzieży i dorosłych to doskonała alternatywa dla osób, które chcą zdobyć wykształcenie średnie, ale z różnych przyczyn nie mogły lub nie mogą kontynuować nauki w liceum dziennym. Dodatkowo ukończenie naszego liceum umożliwia przystąpienie do matury i otwiera możliwość studiowania na dowolnej uczelni w kraju i za granicą.   

 

Nasza Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej co oznacza, że świadectwa wydawane przez Szkołę LUPUS są równoważne ze świadectwami szkoły państwowej. Realizujemy dokładnie ten sam program naucznia, jak każde publiczne liceum dzięki czemu nasi absolwenci przystępują do takiej samej matury, jak uczniowie wszystkich szkół średnich w Polsce. 

 

Jesteśmy jedyną szkołą dla dorosłych, która dopasuje do Twoich potrzeb tryb, poziom i czas nauki. Naszą marką jest jakość nauczania a głównymi atutami kameralne klasy, małe grupy i domowa atmosfera. 

 

Przyjmujemy osoby od 15 roku życia.

 

 

JAKO JEDYNA SZKOŁA DLA DOROSŁYCH

OFERUJEMY  WYBÓR SZKOŁY ŚREDNIEJ:

 

 

 

Czas nauki:

 

4 lata - po szkole podstawowej lub gimnazjum

3 lata - po szkole zawodowej lub branżowej

1 rok  - w trybie przyspieszonym 

 

Dla kogo? 

 

Dla wszystkich, którzy mają ukończone 15 lat*.

Podbudowa: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła zawodowa, szkoła branżowa I stopnia.

 

Po co Tobie szkoła średnia?

 

Wykształcenie to tylko jedna z wielu korzyści, jakie przed Tobą czekają.

 

Po pierwsze: w obecnych czasach do realizacji niemal do wszystkich planów życiowych potrzebne jest średnie wykształcenie. Lubisz taniec? A może chcesz być przewodnikiem? Myślisz o pracy jako instruktor nauki jazdy, albo DJ na masowych imprezach? Aby uzyskać pozwolenie na wykonywanie większości prac musisz mieć średnie wykształcenie.

Po drugie: status ucznia umożliwa Tobie korzystanie ze zniżek, benefitów społecznych, niepłacenie podatku dochodowego czy pobieranie szeregu świadczeń, co zwiększa Twoją pensję.

Po trzecie: lata nauki liczą się do stażu pracy, co oznacza, że 4 lata spędzone w naszej szkole liczą się do Twojej emerytury. 

Po czwarte: lata nauki, poza wsyługą lat pracy, wliczają się do wymiaru urlopu wypoczynkowego. 


Na dobry początek oferujemy:

 

 • klasy dla młodzieży i dorosłych,
 • grupy językowe,
 • tryb nauki dopasowany do potrzeb ucznia,
 • wyjścia klasowe i wycieczki szkolne,
 • zajęcia sportowe.

 

Organizacja zajęć:

 

 1. Wszystkie zajęcia odbywają się w jednym miejscu - w budynku szkoły. Nie praktykujemy zwyczaju organizacji zajęć w kilku miejscach.
 2. Zajęcia prowadzone są w weekendy w formie zjazdów (średnio co 2 tygodnie), dzięki czemu nauka nie odbywa się kosztem pracy lub urlopu.
 3. Lekcje dla najmłodszych (niepełnoletnich) oraz zajęcia dodatkowe organizujemy również w piątki.
 4. Podczas lekcji staramy się czynnie angażować w ich udział uczniów, przez co zadania domowe ograniczamy do minimum.
 5. Nie praktykujemy kartkówek oraz nie wywołujemy do odpowiedzi, zaś sprawdziany odbywają się wyłącznie z przedmiotów wiodących (maturalnych).
 6. Raz w semestrze (bez względu na tryb nauki) każdy przedmiot kończy się obowiązkowym egzaminem.
 7. Uczestnictwo w zajęciach ma charakter częściowo obowiązkowy, tzn. wymagamy od Was uczestnictwa jedynie w wymiarze 51% obowiązkowych zajęć lekcyjnych.
 8. Na odrębnych zasadach prowadzimy naukę w klasach maturalnych, ale o tym opowiemy Wam, kiedy przyjdzie na to czas.
 9. Osobom, które nie ukończyły szkoły podstawowej oferujemy jej ukończenie oraz zdobycie wykształcenia średniego.

 

Dlaczego akurat my? 

 

 1. Jesteśmy jedną z niewielu tego typu szkół, w której zajęcia naprawdę się odbywają.
 2. Jeśli nauczyciel z jakiś powodów zawiódł i nie spełnia uzasadnionych oczekiwań naszych uczniów, to po prostu go zmieniamy.
 3. Jako pierwsi w kraju wprowadziliśmy tryby nauczania i choć wiele szkół powieliło obecnie nasz pomysł, to jedynie my wiemy na czym do końca to polega.
 4. Wdrożyliśmy akademickie nauczanie (sposób prowadzenia zajęć zbliżony jest do tego, jaki ma miejsce na studiach).
 5. Dla większych grup mamy do dyspozycji prawdziwą aulę.
 6. Lekcje prowadzą doświadczeni w pracy z dorosłymi nauczyciele, którzy doskonale wiedzą, jak przekazać wiedzę i przygotować uczniów do zmierzenia się z egzaminem dojrzałości.
 7. Głos naszych uczniów jest dla nas naprawdę ważny, dlatego dokładnie wsłuchujemy się w ich potrzeby i na bieżąco staramy się wprowadzać sugerowane przez nich zmiany.

 

Coś ekstra? Zobacz kilka naszych propozycji...

 

W sekretariacie umieściliśmy darmowy caffe-bar dzięki czemu zawsze możecie przyjść po kawę, herbatę i inne napoje. Oprócz tego organizujemy wykłady gościnne, na które zapraszamy specjalistów z różnych dziedzin (np. prawnicy, dziennikarze, policjanci). Spotkania takie pozwalają poszerzyć wiedzę o świecie i wybrać w przyszłości własną ścieżkę kariery zawodowej. Raz w roku staramy się zaprosić gościa specjalnego (aktora, zespół, kabaret, polityka), który podzieli się z Wami kulisami swojej profesji i sławy.

 

Od 2018 roku powołaliśmy szkolnego psychologa.

 

Od 2019 roku zatrudniamy prawników, z którymi możesz skonsultować swoje problemy. Pomogą oni Tobie w rozwiązaniu niejednej sprawy a w przyszłości mogą zabezpieczyć Twoje interesy.

 

Od 2020 podjęliśmy stałą współpracę z spec. ds. BHP dzięki czemu dla naszych przedsiębiorczych uczniów prowadzimy szkolenia pracownicze na specjalnych warunkach.

 

Od 2021 prowadzimy szkolne biuro karier, dzięki czemu niezdecydowanym pomożemy ukształtować ścieżkę zawodową, zdobyć zawód a docelowo pomożemy w znalezieniu pracy.

 

W 2022 powołaliśmy zespół mediacyjny, co dodatkowo rozszerzyło zakres usług naszego działu prawnego.

 

W 2023 wprowadziliśmy program dziecko na czas nauki. Pozwala on na powierzenie przez rodzica naszym pedagogom dziecka na czas odbywania zajęć szkolnych.

 

W 2024 uruchomimy możliwość zdobycia wykształcenia średniego na 3 dodatkowe sposoby. 

 

Oprócz tego dla naszych uczniów organizujemy zajęcia sportowe oraz wycieczki szkolne i wyjścia klasowe.

 

Korzyści:

Zdobycie wykształcenia średniego, możliwość uzyskania świadectwa maturalnego i kontynuacji nauki w szkole policealnej lub na studiach, podnoszenie kwalifikacji, zniżki na komunikację miejską, do kina itp. Lata nauki w naszym liceum liczą się do wymiaru urlopu i lat pracy!

___

* na zasadach określonych przepisami oświatowymi.