L I C E U M


 

12 trybów nauczania | klasy językowe | wycieczki szkolne

 

strefa VIP oraz pakiet wielu innych korzyści 

 

 

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

 

Zaoczne Liceum dla młodzieży i dorosłych to doskonała alternatywa dla osób, które chcą zdobyć wykształcenie średnie oraz noszą się z zamiarem przystąpienia do matury, ale z różnych przyczyn nie mogły lub nie mogą kontynuować nauki w liceum dziennym.   

 

Przyjmujemy osoby od 15 roku życia.

 

JAKO JEDYNA SZKOŁA DLA DOROSŁYCH

OFERUJEMY  WYBÓR SZKOŁY ŚREDNIEJ:

 

 

Czas nauki:

 

4 lata - po szkole podstawowej lub gimnazjum

3 lata - po szkole zawodowej lub branżowej

 

Dla kogo? 

 

Dla wszystkich, którzy mają ukończone 15 lat*.

Podbudowa: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła zawodowa, szkoła branżowa I stopnia.

 

Na dobry początek oferujemy: 

 

 • klasy dla młodzieży i dorosłych,
 • grupy językowe,
 • tryb nauki dopasowany do potrzeb ucznia,
 • wyjścia klasowe i wycieczki szkolne, 
 • zajęcia sportowe. 

  

Organziacja zajęć:

 

 1. Wszystkie zajęcia odbywają się w jednym miejscu - w budynku szkoły. Nie praktykujemy zwyczaju organziacji zajęć w kilku miejscach.
 2. Zajęcia prowadzone są w weekendy w formie zjazdów (średnio co 2 tygodnie), dzięki czemu nauka nie odbywa się kosztem pracy lub urlopu.
 3. Lekcje dla najmłodszych (niepełnoletnich) oraz zajęcia dodatkowe organizujemy również w piątki.
 4. Podczas lekcji staramy się czynnie angażować w ich udział uczniów, przez co zadania domowe ograniczamy do minimum.
 5. Nie praktykujemy kartkówek oraz nie wywołujemy do odpowiedzi, zaś sprawdziany odbywają się wyłącznie z przedmiotów wiodących (maturalnych).
 6. Raz w semestrze (bez względu na tryb nauki) każdy przedmiot kończy się obowiązkowym egzaminem, którego formę ustala nauczyciel prowadzący.
 7. Uczestnictwo w zajęciach ma charakter częściowo obowiązkowy, tzn. wymagamy od Was uczestnictwa jedynie w wymiarze 51% obowiązkowych zajęciach lekcyjnych.
 8. Na odrębnych zasadach prowadzimy naukę w klasach maturalnych, ale o tym opowiemy Wam kiedy przyjdzie na to czas. 

 

Jako pierwsi w kraju wdrożyliśmy akademickie nauczanie co oznacza, że sposób prowadzenia zajęć zbliżony jest do tego, jaki ma miejsce na studiach. Dla wiekszych grup mamy do dyspozycji prawdziwą aulę. Lekcje prowadzą doświadczeni w pracy z dorosłymi nauczyciele, którzy doskonale wiedzą, jak przekazać wiedzę i przygotować uczniów do zmierzenia się z egzaminem dojrzałości.

 

Coś ekstra?  Zobacz kilka naszych propozycji...

 

W sekretariacie umieściliśmy darmowy caffe-bar dzięki czemu zawsze możecie przyjść po kawę, herbatę i inne napoje. Oprócz tego jako jedyna szkoła w kraju organizujemy wykłady gościnne, na które zapraszamy specjalistów z różnych dziedzin (np. prawnicy, dziennikarze, policjanci). Spotkania takie pozwalają poszerzyć wiedzę o świecie i wybrać w przyszłości własną ścieżkę kariery zawodowej. Raz w roku staramy się zaprosić gościa specjalnego (aktora, zespół, kabaret, polityk), który podzieli się z Wami kulisami swojej profesji i sławy.   

 

Od 2019 roku zatrudniamy prawników, z którymi możesz skonsultować swoje problemy. Pomogą oni Tobie w rozwiązaniu niejednej sprawy a w przyszłości mogą zabezpieczyć Twoje interesy. 

 

Od 2020 podjęliśmy stałą współpracę z spec. ds. BHP oraz lekarzem medycyny pracy dzięki czemu dla naszych przedsiębiorczych uczniów prowadzimy szkolenia pracownicze oraz badania lekarskie na secjalnych warunkach. 

 

Od 2021 prowadzimy szkolne biuro karier, dzięki czemu niezdecydowanym pomożemy ukształtować ścieżkę zawodową, zdobyć zawód a docelowo pomożemy w znalezieniu pracy. 

 

W 2022 powołaliśmy zespół mediacyjny, co dodatkowo rozszerzyło zakres usług naszego działu prawnego.  

 

W 2023 wprowadziliśmy program dziecko na czas nauki. Pozwala on na powierzenie przez rodzica naszym pedagogom dziecka na czas odbywania zajęć szkolnych. 

 

Korzyści:

  

Zdobycie wykształcenia średniego, możliwość uzyskania świadectwa maturalnego i kontynuacji nauki w szkole policealnej lub na studiach, podnoszenie kwalifikacji, zniżki na komunikację miejską, do kina itp. Lata nauki w naszym liceum liczą się do wymiaru urlopu i lat pracy!

 

___

* na zasadach określonych przepisami oświatowymi.