Sekcja ZAAWANSOWANA


Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

Sekcja zaawansowana dedykowana jest pasjonatom wspinaczki i trekkingu wysokogórskiego. To doskonały wybór dla osób, które w rodzimych górach przeżyły już niejedną przygodę i jednocześnie chciałyby pod opieką doświadczonych alpinistów iść dalej i wyżej.   

 

Wyjazdy w ramach tej sekcji wymagają sporego doświadczenia, umiejętności wspinaczki i znajomości technik asekuracyjnych. Lodowce, pionowe ściany, walka z grawitacją i godzenie się na wszelkie niewygody to rutyna naszych wypraw.    

 

Nie musisz posiadać super kondycji, ale musisz być gotów na trud wielogodzinnej wędrówki. Wchodzimy na szczyty, na które nie prowadzą żadne szlaki, zaś 4 km nad ziemią możemy liczyć jedynie na Zespół, który sami tworzymy.

 

Ta sekcja przeznaczona jest dla osób posiadających odpowiednie doświadczenie i przeszkolenie nie pojedziesz z nami dopóki nie przejdziesz etapu dla początkujących, ale wiedz, że czekamy na Ciebie. 

 

Sekcja zaawansowana to wyjazdy w góry na minimum 4 dni oraz obowiązkowo spotkania lub wyjazdy treningowe. 

 

Zajęcia i wyjazdy odbywają się pod okiem naszych instruktorów posiadających stosowne uprawnienia i doświadczenie.

 

Na codzień działamy na ściance w szkole oraz w skałkach. Na ekstremalne warunki uodparniamy się Polskich górach głównie w warunkach zimowych. Następnie ruszamy w Alpy.

 

W tej sekcji poznasz:

  • elementy ratownictwa,
  • techniki wspinaczkowe,
  • asekruację lodowcową,
  • metody wydobywania ze szczelin,
  • sposoby radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach.

 

A przede wszystkim przeżyjesz wspaniałą przygodę, której wspomnienia zostaną z Tobą na całe życie.