Projektant mody


Projektant mody

 

Jesteśmy jedyną* szkołą policealną oferującą taki kierunek!!!

 

Nie możesz dopasować dla siebie ubrań? Nie podoba się Tobie narzucany przez dyktatorów mody styl? A może zwyczajnie chcesz spełnić swoje marzenie o projektowaniu ubrań? Zostań twórcą własnego stylu i otwórz własne atelier. 

 

Nasza szkoła z pewnością będzie pierwszym krokiem do świata mody, w którym stopniowo przejdziesz drogę od bycia konsumentem, do bycia prawdziwym twórcą-artystą. Dzięki intensywnemu szkoleniu nauczymy Cię podstaw projektowania odzieży począwszy od powstawania koncepcji (zarys pomysłu) po wykonanie projektu, wykroju i uszycia. Zwieńczeniem Twojej nauki będzie nie tylko gotowy produkt, ale własny pokaz dyplomowy. Najlepszym zaproponujemy stałą współpracę. Projektant mody jest jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów, zaś swoją karierę możesz zacząć już na etapie nauczania.  

 

W ciągu roku nauczysz się projektować i szyć własne spódnice, koszulki, bluzki czy spodnie. Zrealizujemy z Tobą m.in. takie przedmioty jak:  

 

  • historia mody, 
  • współczesne stylizacje, 
  • dzianiny i ich rodzaje,
  • rodzaje maszyn krawieckich i ich obsługa, 
  • chemia,
  • sporządzanie projektu, 
  • warsztaty z wykroju, 
  • prawo autorskie.

 

Stawiamy na jakość nauczania, jednak sama szkoła to zdecydowanie za mało, aby poznać tajniki projektowania. Dlatego w ramach odrębnych warsztatów możesz poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą projektowania coraz bardziej złożonych elementów garderoby, jak np. projektowanie sukni balowych i ślubnych czy projektowanie odzieży i akcesorów sportowych (np. śpiworów). 

 

 

*Jeśli widzisz podobną ofertę w innych szkołach wiedz, że jest to kolejny autorski kierunek kopiowany z LUPUS'a przez podmioty szukające pomysłu na przetrwanie.  

 

Aktywizujące metody nauczania
Aktywizujące metody nauczania

Absolwent szkoły otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły w zawodzie projektant mody, zaś po zdanym egzaminie dyplomowym dyplom ukończenia szkoły w specjalizacji zgodnej z przedmiotem pracy dyplomowej np. projektowanie odzieży damskiej.

 

Dodatkowo szkoła wystawia certyfikaty i zaświadczenia zgodnie ze wzorcem MEN na podstawie odrębnych przepisów.

 

 

 

 

 

 

Tryb nauki czesne miesięczne*
on-line 500
hybrydowy 500
stacjonarny 600
   

 

* Cena nie zawiera zakupu indywidualnych materiałów krawieckich

 

Prowadzisz firmę? Zapytaj o specjalną ofertę dla firm i pracodawców.

 

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

Prywatne Gimnazjum i Szkoła Podstawowa [nazwa firmy] zostały założone w 2001 roku. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej (wpisy do ewidencji nr 21788 i 21789).  Dwupiętrowy budynek szkoły - o łącznej powierzchni 2800 m2 - usytuowany jest na dużej działce (ponad 1,5 ha) z trawnikami, boiskiem i parkingiem. To wszystko w spokojnej i bezpiecznej dzielnicy.  W szkole panuje przyjazna dla uczniów atmosfera, którą tworzą nauczyciele i inni pracownicy, starający się służyć pomocą w każdej sytuacji.

 

Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwają dyżurujący nauczyciele. Dodatkowym zabezpieczeniem jest monitoring wewnętrzny oraz system alarmowy. Szkoła jest wyposażona w pomoce naukowe: tablice interaktywne we wszystkich salach lekcyjnych, oddzielna sala do zajęć teatralnych, przystosowany gabinet fizyki i chemii, trzy sale komputerowe z blisko 70 komputerami z dostępem do internetu, projektory multimedialne, wizualizery.

 

Propagujemy zdrowy styl życia. Stołówka serwuje zdrowe posiłki oraz napoje. W szkolnym sklepiku można kupić zawsze sprawdzoną, świeżą żywność – codzienne dostawy. Zapewniamy całodzienną  opiekę medyczną, oprócz pielęgniarki uczniami zajmuje się także lekarz pediatra. Autobusy szkolne dowożą dzieci zamieszkujące dzielnicę mamfirme.pl. Przyjazny uczniom sekretariat szkoły zaopatrzony jest w ksero i  telefon. Można tam uzyskać rzetelną informację oraz pobrać odpowiednie dokumenty.

Aktywizujące metody nauczania
Aktywizujące metody nauczania

Stwarzamy warunki do rozwijania zainteresowań i talentów. Uczniowie mogą uczestniczyć w  zajęciach pozalekcyjnych – w licznych kołach i sekcjach, m.in. koło teatralne, młodych fizyków, sekcja taneczna i pływacka. Dbamy, aby nasi podopieczni osiągali coraz lepsze wyniki i rozwijali aspiracje życiowe. Planujemy wycieczki tematycznie związane z programem nauczania, bogate w walory edukacyjno-rozrywkowe. Celem integrowania szkolnej społeczności organizujemy zabawy taneczne, a dla uczniów i ich rodzin - imprezy plenerowe.

 

Tworzymy klimat szkoły przyjaznej, ukierunkowanej na indywidualny rozwój każdego ucznia. Naszym celem jest edukacja pozostawiająca trwały ślad i widoczne rezultaty w dalszej przyszłości młodego człowieka...

 

Edukacja jest tym, co pozostaje wówczas, gdy to, co wyuczone, zostało zapomniane.

 - Burrhus F. Skinner