Wizażystka


 

Wizażystka

 

Makijaż to druga skóra kobiet, zaś one same nierzadko powtarzają, że o ile mogą wyjść z domu nie ubrane, to z pewnością nie wyjdą bez makijażu! Nasza szkoła, dzięki interdyscyplinarnym kursom pozwoli znaleźć kompelksowe rozwiązanie. Nie wypuścimy żadnej Pani ani ze źle dobranym strojem, ani ze źle dobranym make upem!

 

Rozumiejąc doskonale potrzeby rynku pracy i jednocześnie pasję, która rodzi się niemal u każdej małej dziewczynki postanowiliśmy stworzyć wyjątkową propozycję dedykowaną wszystkim zainteresowanym Paniom. Już nie musisz podkradać mamie szminki a siostrze konturówki i ryzykować popalenia skóry źle dobranym kosmetykom. Teraz wszystkiego nauczysz sie w jednym miejscu.

 

 

  • Podczas rocznych zajęć nauczysz się:
  • Dokonywać analizy kolorystycznej,
  • Odróżniać rodzaje cery i jej reakcje na kosmetyki,
  • Poznasz anatomie twarzy,
  • Jak tuszować niedoskonałości jak np. blizny,
  • Tuszować asymetrie twarzy,
  • Dopasowywać makijaż do wieku, kreacji i okoliczności,
  • Poznasz sztukę robienia makijażu – to oczywiste, ale także pielęgnację skóry i sposoby jej regeneracji.

 

Jeśli poczujesz bakcyla zawodu wizażystki, to zawsze możesz poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności poprzez udział w kolejnych specjalistycznych kursach organizowanych przez naszą szkołę.

 

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w szkole. Zajęcia praktyczne prowadzimy w gabinetach kosmetycznych dzięki czemu już od pierwszych zajęć możesz pracować w realnym środowisku.

 

Aktywizujące metody nauczania
Aktywizujące metody nauczania

Absolwent szkoły otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły w zawodzie wizażysta, zaś po zdanym egzaminie dyplomowym dyplom ukończenia szkoły.

 

Dodatkowo szkoła wystawia certyfikaty i zaświadczenia zgodnie ze wzorcem MEN na podstawie odrębnych przepisów.

 

Warunkiem ukończenia szkoły jest odbycie praktyk zawodowych.

 

 

 

 

Tryb nauki czesne miesięczne*
on-line 300
hybrydowy 300
stacjonarny 400 
   

 

* Cena nie zawiera kosmetyków do pracy indywidualnej (kosmetyczki szkoleniowej)

 

Prowadzisz firmę? Zapytaj o specjalną ofertę dla firm i pracodawców.

 

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

Prywatne Gimnazjum i Szkoła Podstawowa [nazwa firmy] zostały założone w 2001 roku. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej (wpisy do ewidencji nr 21788 i 21789).  Dwupiętrowy budynek szkoły - o łącznej powierzchni 2800 m2 - usytuowany jest na dużej działce (ponad 1,5 ha) z trawnikami, boiskiem i parkingiem. To wszystko w spokojnej i bezpiecznej dzielnicy.  W szkole panuje przyjazna dla uczniów atmosfera, którą tworzą nauczyciele i inni pracownicy, starający się służyć pomocą w każdej sytuacji.

 

Nad bezpieczeństwem młodzieży czuwają dyżurujący nauczyciele. Dodatkowym zabezpieczeniem jest monitoring wewnętrzny oraz system alarmowy. Szkoła jest wyposażona w pomoce naukowe: tablice interaktywne we wszystkich salach lekcyjnych, oddzielna sala do zajęć teatralnych, przystosowany gabinet fizyki i chemii, trzy sale komputerowe z blisko 70 komputerami z dostępem do internetu, projektory multimedialne, wizualizery.

 

Propagujemy zdrowy styl życia. Stołówka serwuje zdrowe posiłki oraz napoje. W szkolnym sklepiku można kupić zawsze sprawdzoną, świeżą żywność – codzienne dostawy. Zapewniamy całodzienną  opiekę medyczną, oprócz pielęgniarki uczniami zajmuje się także lekarz pediatra. Autobusy szkolne dowożą dzieci zamieszkujące dzielnicę mamfirme.pl. Przyjazny uczniom sekretariat szkoły zaopatrzony jest w ksero i  telefon. Można tam uzyskać rzetelną informację oraz pobrać odpowiednie dokumenty.

Aktywizujące metody nauczania
Aktywizujące metody nauczania

Stwarzamy warunki do rozwijania zainteresowań i talentów. Uczniowie mogą uczestniczyć w  zajęciach pozalekcyjnych – w licznych kołach i sekcjach, m.in. koło teatralne, młodych fizyków, sekcja taneczna i pływacka. Dbamy, aby nasi podopieczni osiągali coraz lepsze wyniki i rozwijali aspiracje życiowe. Planujemy wycieczki tematycznie związane z programem nauczania, bogate w walory edukacyjno-rozrywkowe. Celem integrowania szkolnej społeczności organizujemy zabawy taneczne, a dla uczniów i ich rodzin - imprezy plenerowe.

 

Tworzymy klimat szkoły przyjaznej, ukierunkowanej na indywidualny rozwój każdego ucznia. Naszym celem jest edukacja pozostawiająca trwały ślad i widoczne rezultaty w dalszej przyszłości młodego człowieka...

 

Edukacja jest tym, co pozostaje wówczas, gdy to, co wyuczone, zostało zapomniane.

 - Burrhus F. Skinner