Wolontariat


Kurs dla wolontariuszy

 

Kurs dla wolontariuszy na pierwszy rzut oka może wydać się propozycja abstrakcyjną i kompletnie pozbawioną sensu jednak, jeśli przyjrzymy się bliżej na przygotowaną dla naszych uczestników ofertę, wówczas okaże się, że jest to szkolenie niezbędne dla wszystkich, którzy poważnie myślą o działalności na rzecz innych i chcą to robić z pełnym rozeznaniem sytuacji, w których będą uczestnikami.


Nasz kurs to dwa panele tematyczne. Pierwszy to spotkanie z prawnikiem, gdzie uczestnicy dowiedzą się jakie są podstawy prawne i granice tzw. wolontariatu. To czas, aby odpowiedzieć sobie na pytania: kiedy wolontariat jest pomocą, a kiedy staje się świadczeniem pracy? Czy wolontariusz może być ubezpieczony? Jaka jest różnica pomiędzy świadczeniem wolontariatu dla fundacji, stowarzyszenia i osoby fizycznej. Wreszcie, czy na wolontariacie można zarobić?


Drugi panel tematyczny to spotkanie z psychologiem. Tutaj dowiesz się o tym, jak należy rozmawiać z osobami, którym się pomaga. Jak sprawić, aby zaczęły współpracować a frustrację przelały w działalność twórczą. Poznasz podstawowe różnice pracy z nieletnimi i dorosłymi, niepełnosprawnymi fizycznie i psychicznie. Osobami z demencją, terminalnie chorymi aż wreszcie ze środowiskami patologicznymi.


W dalszym etapie możemy zaoferować specjalistyczne kursy psychologiczne, które otworzą Cię na pracę z więźniami, narkomanami, alkoholikami, osobami ze spektrum autyzmu i szeregiem innych grup i środowisk. Oferujemy też odrębny kurs dla osób, które myślą o założeniu własnej fundacji lub stowarzyszenia.