Ławnik Sądowy


 

ŁAWNIK SĄDOWY 

 

Funkcja ławnika jest niezwykle wymagająca i odpowiedzialna, gdyż ławnik ma takie same prawa przy rozstrzyganiu spraw, co sędzia w związku z czym osoby, które ją pełnią, muszą być do niej bardzo dobrze przygotowane. Nie może być tutaj mowy o przypadkowym pełnieniu funkcji. 

 

Szkoła LUPUS, jako jedyna instytucja w kraju prowadzi specjalistyczny kierunek Ławnik Sądowy. Precyzyjnie dobraliśmy kadrę, która zapozna naszych uczestników z podstawowymi zagadnieniami wszystkich gałęzi prawa. Przedstawi strukturę sądownictwa i wyjaśni na czym polega proces legislacyjny. Zajęcia prowadzone są wyłącznie przez prawników, ławników i innych specjalistów z zakresu prawa. 

 

Dla kogo dedykowany jest ten kierunek? 

Dla wszystkich osób, które posiadają wykształcenie średnie. Warto jednak zaznaczyć, że funkcję ławnika może pełnić osoba, która: posiada obywatelstwo polskie, pełnię praw publicznych, nie była karana, legitymuje się wykształceniem średnim, ma ukończone 30 lat, posiada nieskazitelną opinię i zebrała listę społecznego poparcia (50 osób).  

Ławnik wybierany jest na 4 letnią kadencję a za każde posiedzenie otrzymuje wynagrodzenie (dietę).

 

Co gwarantujemy? 

1. Wysokie standardy nauki w ekstremalnie krótkim czasie (1 semestr), podczas których:  

  • Dowiesz się jak zbudowana jest struktura sądów - dzięki czemu nie będziesz zdziwiony jak funkcjonuje sąd i wydział, do którego trafisz. Dokonasz też świadomego wyboru wydziału, który najbardziej Tobie "leży". 
  • Poznamy Cię z podstawami najważniejszych gałęzi i dziedzin prawa m.in. prawa cywilnego, karnego, administracyjnego, handlowego, pracy czy wykroczeń - dzięki temu nie tylko będziesz rozumieć dlaczego sąd wydaje taki a nie inny wyrok, ale będziesz realnym ciałem doradczym składu orzekającego. 
  • Zrozumiesz na czym polega proces legislacyjny - nie będziesz zaskoczony skąd się biorą przepisy i kiedy właściwie one obowiązują. 
  • Będziesz mieć kontakt z ławnikami i prawnikami - to praktycy doradzą Tobie jak aplikować, jak wygląda praca ławnika w praktyce i jakich zarobków możesz się spodziewać. 
  • Poznasz dokumentację procesową - to sprawi, że będziesz rozumieć na jakim dokumencie pracujesz i co z niego wynika. 

 

2. Realną pomoc w aplikowaniu czyli:

  • Powiadomimy Cię, w którym sądzie i w jakich wydziałach pojawiają się wolne stanowiska lub jest ogłaszany nabór - skąd o tym wiemy? Mamy w sądach naszych absolwentów i prowadząc biuro karier pozostajemy z nimi w stałym kontakcie. 
  • Pomożemy skompletować dokumenty rekrutacyjne - w razie problemów pomożemy wypełnić wnioski oraz uzyskać zaświadczenie z KRK. 
  • Zapewnimy Tobie wymagane przepisami prawa poparcie społeczne - uzyskanie 50 podpisów, pozytywna opinia miejscowej komendy policji itd., to wbrew pozorom łatwe zadanie. Nawet, jeśli ktoś zdubluje nasz autorski kierunek, to jedynie my zapewnimy Tobie uzyskanie społecznego poparcia, bez którego Twój wniosek w sądzie nie będzie przyjęty.

 

 

 

PO SZKOLE ŚREDNIEJ
PO SZKOLE ŚREDNIEJ

Nauka kończy się egzaminem wewnętrznym, po którym absolwent otrzyma świadectwo ukończenia szkoły w zawodzie ławnik sądowy, zaś po złożeniu pracy dyplomowej dyplom ukończenia studium.

 

 

 

 

 

Tryb nauki czesne miesięczne
on-line 300
stacjonarny 300
hybrydowy 300
ITN -
VIP  

 

Warunkiem utworzenia lub kontynuowania kierunku

jest zebranie grupy min. 5 osób.

 

Prowadzisz firmę? Zapytaj o specjalną ofertę dla firm i pracodawców.