Słowianoznawstwo


Nabór: jesień 2024    |    Rekrutacja: OTWARTA

 

 

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

Słowianoznawstwo 

 

Czy znasz rodzime wierzenia ludowe? Wiesz z czego wyrosła nasza kultura zanim do grodu Mieszka I zawitali pierwsi misjonarze? Wbrew powszechnej nauce przekazywanej na lekcjach historii Polska istniała wcześniej niż od roku 966 a na jej obecnych terenach kwitło bogate życie duchowe. W ostatnich latach odnotowuje się coraz większe zainteresowanie kulturą prapolską a nieposkromiona chęć odkrycia, co właściwie działo się na naszych terenach przed X wiekiem staje się motorem do powstawania coraz większej ilość kół zainteresowań czy grup rekonstrukcyjnych.


Tego kierunku nie mogło zabraknąć w naszej szkole! Niewątpliwie jest to kierunek dla wszystkich tych, którzy chcą odkryć własne korzenie.


Przenikający się świat magii, religii i baśni, gdzie przy okazji poznasz czego bali się nasi przodkowie, w co wierzyli a przed czym uciekali to nasza propozycja nie tylko na weekendowe wieczory.


Kierunek obejmuje kulturę duchową Słowian w okresie od IV do XII wieku z wyraźnym odseparowaniem wpływów kultury chrześcijańskiej. Zaplanowane zajęcia poświęciliśmy głównie terenom obecnej Polski z niewielkim marginesem do granicy Łaby.

 

Spośród szeregu paneli tematycznych znajdują się m.in.:

 

  • Etnologia
  • Entografia
  • Historia
  • Kultura materialna Słowian
  • Kultura duchowa Słowian
  • Obrzędy magiczne i religijne
  • Demonologia i zjawiska parademoniczne
  • Obrzędy pogrzebowe Słowian

 

Podczas nauki teoretycznej z pewnością nie zabraknie z naszej strony propozycji wyjazdów szkolnych w poszukiwaniu magicznych miejsc oraz śladów pozostałości po naszej pierwotnej kulturze.

 

 

Aktywizujące metody nauczania
Aktywizujące metody nauczania

Nauka kończy się egzaminem wewnętrznym, po którym absolwent otrzyma świadectwo ukończenia szkoły na kierunku słowianoznawstwo

 

Drugi wariant, to złożenie pracy dyplomowej i jej obrona. Wóczas absolwent otrzyma dyplom ukończenia studium na kierunku słowianoznawstwo w wybranej specjalizacji np. kultura duchowa, kultura materialna, itd.

 

Cena: 700 zł (czesne za 1 miesiąc)

Cena nie obejmuje kosztów wycieczek szkolnych.

 

Warunkiem utworzenia lub kontynuowania kierunku

jest zebranie grupy min. 5 osób.

 

Prowadzisz firmę? Zapytaj o specjalną ofertę dla firm i pracodawców.