Orientalistyka


Nabór: jesień 2024    |    Rekrutacja: ZAMKNIĘTA

 

 

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

Orientalistyka

 

Świat orientu to fascynująca podróż w mało eksplorowany obszar dalekiej Azji. Świat, którego poznawanie przypomina układanie cywilizacyjnych puzzli od Kaukazu po Syberię. To świat z pozoru dobrze znanej nam kultury japońskiej, koreańskiej czy Indyjskiej, aż po mniej oczywistą drawidologię, khmerologię czy abinistykę. To świat, który nadal pozostaje otoczony aurą tajemniczości i niedostępności. Tak bardzo odmienny od naszego (europejskiego) i mający do zaoferowania coś więcej niż tylko szablonowe oferty biur podróży.


To wyjątkowy kierunek dla wyjątkowych osób, z którymi zamierzamy odkryć wybrane spośród całego Orientu cywilizacje.

 

W ramach kierunku oferujemy specjalizacje:

  • buddologia 
  • indologia
  • japonistyka
  • wietnamistyka 
  • sinologia
  • hebraistyka 
  • mongolistyka

 

Zaplanowane na tym kierunku zajęcia obejmują szereg paneli tematycznych wśród których znajdują się m.in.:

 

  • Historia geopolityczna

Dzięki jej znajomości poznasz początki danej cywilizacji. Jej powstanie, rozwój i upadek (a może funkcjonowanie we współczesnym świecie) oraz wpływy na rozwój innych kultur.

 

  • Filozofia / religia

 To niesamowicie fascynujący panel pozwalający zrozumieć obcą kulturę. Jej rozwój, osiągnięcia oraz wywodzące się świeckie lub sakralne tradycje i zwyczaje.

 

  • Warsztaty językowe

 To oczywiste, że w ciągu roku nie nauczymy Cię języka hindi, koreańskiego czy japońskiego, ale w ramach wspólnych odkryć kulturalnych pokażemy Tobie jak kształtował się dany język i dlaczego jest tak bardzo różny od języków europejskich.

 

  • Warsztaty kulinarne

Nie da się poznać obcej kultury nie zaglądając i nie próbując jej kuchni. Dlatego koniecznym staje się zabranie naszych Słuchaczy w kulinarną podróż tysiąca smaków i aromatów. Na początek trochę teorii, następnie wizyta w dedykowanej odpowiedniej kuchni restauracji a na koniec warsztaty kulinarne podczas których pod okiem szefa kuchni sami spróbujecie przyrządzić kimchi, samosę, manti a może rozgrzewający ramen?

 

Tyle teorii. Teraz czas, aby daną kulturę poznać na żywo. Chętnych zabierzemy na szkolną wycieczkę do Chin, Indii, Nepalu, Mongolii, Wietnamu, Kambodży, Kazahstanu… w tej kwestii decyzję podejmiemy podczas zajęć uwzględniając sytuację polityczną na świecie.

 

PO SZKOLE ŚREDNIEJ
PO SZKOLE ŚREDNIEJ

Nauka kończy się egzaminem wewnętrznym, po którym absolwent otrzyma świadectwo ukończenia szkoły na kierunku orientalistyka. 

 

Drugi wariant, to złożenie pracy dyplomowej i jej obrona. Wóczas absolwent otrzyma dyplom ukończenia studium na kierunku orientalistyka w wybranej  specjalizacji np. mongolistyka, buddologia itd. 

 

 

Cena: 700 zł (czesne za 1 miesiąc)

Cena nie obejmuje kosztów wycieczki szkolnej.  

 

Warunkiem utworzenia lub kontynuowania kierunku

jest zebranie grupy min. 5 osób.

 

Prowadzisz firmę? Zapytaj o specjalną ofertę dla firm i pracodawców.