0
Twój koszyk jest pusty.

Ochrona środowiska


Nabór: wrzesień 2025 | Rekrutacja: OTWARTA

 

 

[pobierz] 0.1 MB Ochrona środowiska

POBIERZ FOLDER INFORMACYJNY

Dogodna lokalizacja
Dogodna lokalizacja

OCHRONA

 

ŚRODOWISKA

 

stanowi obecnie jedno z najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed ludzkością a świadome funkcjonowanie w otaczającym nas świecie przyjmuje się jako jeden z priorytetów polityki większości cywilizowanych społeczeństw. Dbanie o środowisko, działalność proekologiczna czy ochrona zwierząt to już nie tylko światowy trend, ale kierunek w jakim podąża współczesny świat.


Czym właściwie jest ochrona środowiska? To interdyscyplinarna nauka łącząca w sobie m.in. elementy ekologii, zrównoważonego rozwoju, ochrony przyrody, różnorodności biologicznej czy ochrony środowiska. Dlatego podczas nauki na tym kierunku zdobędziesz wiedzę z przedmiotów biologicznych, chemicznych, fizyki i szeroko pojmowanej geografii.

 

Do wiodących przedmiotów należą:

  • Biologia roślin i genetyka
  • Mikrobiologia ogólna
  • Zoologia stosowana
  • Hydrologia i gospodarka wodna
  • Gospodarka odpadami komunalnymi
  • Ekologia
  • Organizacja ochrony środowiska
  • I wiele innych.

 

Kierunek ochrona środowiska szczególnie polecany jest osobom, które na co dzień pracują przy energii odnawialnej, zajmują się problematyką zrównoważonego rozwoju, adaptacji klimatycznej czy gospodarki odpadami. Uzyskana na tym kierunku wiedza pozwoli nie tylko na lepsze zorientowanie się w przestrzeni zawodowej, ale sprawi, że staniesz się lepszym gospodarzem naszej planety.

 

Oferujemy kierunek a nie kurs, gdyż w odróżnieniu od firm edukacyjnych (które w większości organizują w formie kursów popłuczyny naszych kierunków) stawiamy na jakość kształcenia. Naszym celem jest realizacja programu studiów licencjackich i przekazanie Słuchaczowi rzetelnej wiedzy a tego nie osiągnie się w ciągu kilku godzinnego kursu.

 

160 GODZIN ZAJĘĆ TEORETYCZNYCH

 

180 GODZIN ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH


W naszej szkole przejdziesz pełen cykl edukacyjny wraz z zajęciami praktycznymi. Czekają Ciebie laboratoria i warsztaty, dlatego kończąc ochronę środowiska w Studium LUPUS będziesz specjalistą ds. ochrony środowiska nie tylko z nazwy, ale dlatego, że zrealizujesz program studiów licencjackich uzyskując rzetelną wiedzę praktyczną a tego nie osiągnie się w ciągu kilku godzinnego kursu.

 

Na drugim roku oferujemy wybór specjalizacji, któa otworzy możliwość zatrudnienia w konkretnej branży: 

 

  • ochrona roślin
  • ochrona zwierząt 
  • prawo ochrony środowiska 
  • gospodarka odpadami

 

 

 

Dlaczego my?

 

1. Oferujemy dwuletni okres nauki a nie kurs zastępczy!

- absolwenci naszej szkoły bez większych problemów znajdują pracę w ośrodkach badawczych, schroniskach dla zwierzat, wydziałach ochrony środowiska czy zakładach zajmujących się zarządzaniem odpadami.

2. Oferujemy do wyboru specjalizacje. 

- u nas jesteś specjalistą dlatego, że kształcisz się w danym obszarze, odbywasz praktyki i bierzesz udział w warsztatach badawczych nie dlatego, że kończysz kilkugodzinny kurs online. 

3. Nie chodzimy na skróty, dlatego naszą marką jest jakość, co przekłada się na dobór kadry.

- nie zatrudniamy specjalistów za dychę i nie prowadzimy zajęć za piątkę byle tylko mieć kierunek, który ma inna szkoła.

4. Nasz program to praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka.

- zajęcia obejmują 160 godzin wiedzy teoretycznej i aż 180 godzin praktycznej nauki zawodu, co ma swoje przełożenie na ilość i jakość przekazywanej wiedzy. Super kursy w super szkołach w całym kształceniu nie obejmują ilości zajęć, jaką my przeznaczamy jedynie na panel teoretyczny.

 

Aktywizujące metody nauczania
Aktywizujące metody nauczania
PO SZKOLE ŚREDNIEJ
PO SZKOLE ŚREDNIEJ

Nauka kończy się egzaminem wewnętrznym, po którym absolwent otrzyma świadectwo ukończenia szkoły policealnej na kierunku ochrona środowiska. Po złożeniu pracy dyplomowej i jej obronie - dyplom ukończenia studium z uwzględnieniem ukończonej specjalizacji.

 

Udział w zajęciach praktycznych jest obowiązkowy. Osoby, które nie uczestniczą w zajęciach praktycznych otrzymują dokument, na którym zostaje umieszczona adnotacja o ukończeniu kierunku o profilu teoretycznym.

Osoby, które nie przystąpią do egzaminów końcowych otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu.

miesięczne czesne

 

Stacjonarnie 300

Hybrydowo   300

 

Indywidualnie 1000

 

Lipiec, Sierpień i Wrzesień bez opłat