Psychologia Dochodzeniowo-śledcza
Nabór: jesień 2025 | Rekrutacja: OTWARTA
ROZPOCZNIJ NAUKĘ W SZKOLE, KTÓRA STWORZYŁA TEN KIERUNEK OD PODSTAW.
NIE CZEKAJ AŻ KOLEJNE SZKOŁY NIEUDOLNIE GO POWIELĄ OFERUJĄC W ZAMIAN KURS POD SZYLDEM: BYLE TANIO, BYLE SZYBKO, BYLE JAK - BYLE TEŻ MIEĆ.
PSYCHOLOGIA
DOCHODZENIOWO-ŚLEDCZA
To doskonałe uzupełnienie kierunków związanych z psychologią, prawem lub kryminalistyką o wiedzę z zakresu psychologii śledczej oraz psychologicznych technik przesłuchań.
Słuchacz w trakcie dwusemestralnego toku nauczania pozna sposoby pracy psychologów policyjnych oraz biegłych sądowych w dziedzinie psychologii. Nauczy się w sposób praktyczny posługiwać informacjami zawartymi w wydawanych opiniach i diagnozach psychologicznych.
Obawiasz się, że powielimy wiedzę zdobytą na innym kierunku? Bez obaw! Dołożyliśmy należytej staranności, aby w tworzeniu psychologii dochodzeniowo-śledczej nie powielać typowych dla tego kierunku zagadnień jak wiktymologia czy psychotraumatologia a jednocześnie nie chcieliśmy zrobić z niego przedłużającego się kursu. Dlatego kierunek ten poświęcony jest głównie metodom i technikom przesłuchań a co się z tym wiąże, osadzony jest na kłamstwie, jako przedmiocie badań naukowych. I właśnie zakres przedmiotowy odróżnia psychologię dochodzeniowo-śledczą realizowaną w naszej szkole od realizacji go w innych placówkach.
Podczas rocznego przygotowania poznasz mechanizm (przyczyny) budowania kłamstw oraz sposoby ich wykrywania a dzięki zdobytym umiejętnościom dochodzenia prawdy pewnego dnia zaskoczysz samego siebie.
Główne panele tematyczne na tym kierunku to:
1. Kognitywistyka.
2. Psychologia śledcza.
3. Wywiad i przesłuchanie.
4. Ekspertyzy psychologiczne.
Nauka kończy się egzaminem wewnętrznym, po którym absolwent otrzyma świadectwo ukończenia szkoły na kierunku psychologia dochodzeniowo-śledcza.
Drugim wariantem, oprócz spełnienia warunku powyższego, jest złożenie pracy dyplomowej. Po jej obronie absolwent otrzymuje dyplom ukończenia studium w zawodzie spec. ds. psychologii śledczej z uwzględnieniem obszaru specjalizacji. O uzyskanym przygotowaniu zawodowym i specjalizacji decyduje obszar pracy dyplomowej.