Suicydologia
SUICYDOLOGIA
Suicydologia to nauka o samobójstwie. Jego przyczynach, skutkach i sposobach zapobiegania próbom samobójczym. Głównym obszarem badań i analiz na tym kierunku jest prawo do decydowania o własnej śmierci oraz skutkach, jakie pociąga za sobą decyzja o skorzystaniu z tego prawa.
Poza zagadnieniami samobójstwa w naukowy sposób zajmiemy się także problematyką traumatologii postsuicydalnej z jaką zmierzyć się muszą rodziny samobójców. Podczas rocznego studium Słuchacz pozna m.in. społeczne i kulturowe źródła samobójstw, etyczne uwarunkowania m.in. samobójstw altruistycznych oraz podstawy prawne pozwalające zakwalifikować pomoc w samobójstwie jako akt poświęcenia a nie przestępstwo.
Niewątpliwie szkoła LUPUS oferuje kierunek, którego na próżno szukać w innych szkołach. Kierunek, który jest unikalny nawet na poziomie studiów. Długo przygotowywaliśmy naszą ofertę starannie dobierając kadrę i program nauczania. Zajęcia na tym kierunku prowadzą osoby, które posiadają doświadczenie zawodowe oraz dysponują warsztatem naukowym w dziedzinie samobójstw. To wykładowcy, którzy na swoim koncie posiadają prace doktorskie oraz publikacje z suicydologii, co daje gwarancję jakości nauczania.
Główne panele tematyczne na tym kierunku to:
- Suicydologia (samobójstwo i jego rodzaje)
- Eutanazja
- Eugenika
- Traumatologia
Wokół powyższych paneli poruszać będziemy się po takich dyscyplinach jak: etnologia, filozofia, prawo czy psychologia.
Program naszych zajęć obejmuje
120 GODZIN ZAJĘĆ TEORETYCZNYCH
120 GODZIN ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH
wymogi rekrutacyjne:
• posiadanie wykształcenia średniego.
• ukończone 18 lat.
• zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia psychicznego umożliwiające podjęcie nauki na kierunku suicydologia.
Kierunek ten przeznaczony jest dla osób zainteresowanych szeroko pojmowaną problematyką samobójstwa w ujęciu psychologiczno-prawnym oraz metodom zapobiegania samobójstwom.
Stworzyliśmy kierunek o profilu mieszanym tj. teoretyczno-praktycznym, gdzie część praktyczna osadza się głównie na analizie psychologicznej.
Nauka kończy się egzaminem wewnętrznym, po którym absolwent zostaje dopuszczony do obrony pracy dyplomowej.